mnie nie widać! yay!

czwartek, 21 lipca 2016

Disney, Disney, Disney #45

Są pewne bardzo oczywiste crossovery Zootopii z innymi disneyowskimi produkcjami, które powtarzają się naprawdę często. Równocześnie artyści nie przestają mnie zaskakiwać swoimi skojarzeniami i powrotami do filmów, o których wiele osób zdążyło już zapomnieć. Przyjrzyjmy się zarówno jednym, jak i drugim, w końcu co Disney to Disney.

Najbardziej oczywisty wybór to rzecz jasna Robin Hood, w którym występują lis i królik. To już piąty obrazek z tym filmem, a na dysku ciągle czeka kilka kolejnych.

Biorąc pod uwagę wielką popularność Frozen, temu połączeniu się nie dziwię. Co prawda nie ma ogólnej zgody co do tego, kto jest kim, jednak Nick i Judy pojawiają się często w tej czy innej roli.

Kolejny powtarzający się crossover to ten z Zaplątanymi. Chyba po prostu osobowości głównej pary bohaterów są zbyt podobne, by można było to zignorować. No i patelnia najlepszym przyjacielem kobiety/ króliczka.

Z ZooHerkulesem spotykam się dopiero drugi raz, jednak co ciekawe w obu przypadkach mamy do czynienia z Judy w roli głównego bohatera i Nickiem - Megarą. Widocznie nikt nie potrafi sobie wyobrazić lisa jako młodego herosa z głową pełną marzeń i ideałów.

Tutaj z kolei nikt mi nie pasuje. Nick nieśmiałą Bestią? Judy zaczytaną marzycielką? Nope. Przynajmniej króliczka dobrze wygląda w tej sukience.

Nick - Tramp? Czemu by nie. Mimika na tym obrazku bardzo przypadła mi do gustu, widać, że w tej romantycznej sytuacji bohaterowie nie stracili nic ze swojego charakteru.

No cóż Mushu, może powinieneś się cieszyć, że nie przebraliście się za postaci ze Śpiącej Królewny lub Małej Syrenki, różowy okropnie kłóciłby się z twoimi łuskami.

Najlepsze zostawiłam na koniec. Judy Arielka? Jestem za. Gazelle Elsa? Niech będzie. Clawhauser i Bogo jako Piękna i Bestia? Tak! To wspaniałe połączenie nawet bez strojów, natomiast oficer zostający księżniczką? Widzicie ten uśmiech, to spojrzenie wręcz pałające uczuciem? OTP, nie inaczej.

1 komentarz:

  1. Bogo i Pazurian poprawili mi humor na cały dzień.
    Ciekawe, czy są fanarty z Bellwether w stylu z TLK? Idę przeszukać internet.

    OdpowiedzUsuń