mnie nie widać! yay!

niedziela, 31 lipca 2016

Niedzielne Aktualności V

Witam w kolejnych aktualnościach, które tym razem skupią się na blogu i zmianach, które na nim zachodzą. Są to zmiany personalne, zmiany w wyglądzie oraz w częstotliwości zamieszczania treści.
Na początku chciałam poinformować, że Kirania ostatecznie wycofała się z pracy na blogu - nie znajdziecie jej już w spisie redaktorów na lewym pasku. Stworzyła dwie świetne serie, przyczyniła się tym samym do rozwoju bloga w jego początkowej fazie. Jesteśmy jej za to bardzo wdzięczni i życzymy powodzenia we wszystkich przyszłych projektach.

Coś się kończy, coś się zaczyna. Do grona redakcji przyjęliśmy Anirak 934, która zaoferowała nam swoją pomoc we wstawianiu tapet oraz fanartów. Oczywiście jej pierwsze posty już pojawiły się na blogu, ale mimo to chciałam oficjalnie ją przywitać i wyrazić radość z powodu poszerzenia się naszego grona.
Jeśli chodzi o mniej trwałe zmiany personalne, Mere wrócił do Polski i na pewno już nie może się doczekać, kiedy będzie mógł wstawić coś na bloga. Ja dla odmiany wyjechałam (piszę do was chwilowo z Węgier), ale nie oddam mu wszystkich postów, niech nawet o tym nie marzy. Dodatkowo za parę dni do cywilizacji powinna wrócić Seluna, możemy więc liczyć na kolejne tłumaczenia komiksów.
W kontekście powrotu Mere warto wstawić w tym miejscu Komentarz Tygodnia:


Gnobk uznał, że Mere trzeba ciepło powitać po wakacjach.
A ja twierdzę, że to przykład rażącej niewdzięczności. Ja się staram, a pierwsze słowo jakie słyszę z ust szefa to „śmieci". Jak to sobie zapamiętam!

Następne wiadomości to trochę statystyk: po pierwsze, 24 lipca dzięki hucznym obchodom Święta Policji udało nam się ustanowić dzienny nowy rekord wyświetleń, który wynosi teraz 2074.


Jeśli chodzi o sumę wszystkich wyświetleń, w środku przyszłego tygodnia powinna ona przekroczyć 100 tysięcy. Chcę wam w związku z tym podziękować za to, że jesteście i że mamy dla kogo pisać kolejne posty.
Może ktoś już zauważył, że zmieniły się lekko etykiety wyświetlane na górze bloga. Starałam się wybrać spośród nich najczęściej używane, tak by były jak najbardziej przydatne.
Kolejna rzecz: ankieta. Głosowaliście tak, jak Mere przykazał (może dlatego zdecydował się wrócić?), jednogłośnie postanowiliście, że powinien rządzić dalej FGZ. Zatwierdzam tę decyzję.


W najbliższych dniach powinna pojawić się nowa ankieta, a w niej będziecie mogli odpowiedzieć na najważniejsze w tym fandomie pytanie: czy Nick i Judy powinni być razem?
Tradycyjny rzut okiem na ranking najlepiej zarabiających filmów animowanych:


Jak widać przez ostatni miesiąc Zootopia zarobiła około 11 milionów dolarów. Za to Gdzie jest Dory szaleje i już niedługo stoczy pojedynek ze Shrekami i Epokami Lodowcowymi, które jako następne stoją na jej drodze na szczyt.

Jakiś czas temu żartowałam w komentarzach, mówiąc o przyznaniu komuś Medalu Rarity. Jednak żart zmienił się w rzeczywistość, gdy Gnobk postanowił nadesłać propozycję na posta dyskusyjnego (tak, piątkowy wpis nie powstałby, gdyby nie on). Dlatego chciałabym ogłosić co następuje: za wkład w rozwój bloga, wzorowe wywiązywanie się z obowiązków Oficjalnego Przyznawacza Komentarza Tygodnia na FGZ oraz ogólne poprawianie humoru redaktorom przyznaję Gnobkowi Medal Uznania Rarity:


W związku z tym chciałabym też powiedzieć, że chętnie przyjmiemy wasze sugestie, jeśli chodzi o treść postów czy tematy przewodnie fanartów. Stanowią zawsze ciekawe wyzwanie, a my przecież jesteśmy tu dla was. Możecie się z nami kontaktować mailowo, a także oczywiście pisać w komentarzach (choć wtedy pozbawiacie nas elementu zaskoczenia, za którym przepadamy).
Ostatnia wiadomość jest taka, że posty zaczną pojawiać się trochę rzadziej (docelowo raz dziennie, choć nie wykluczamy wyjątków w jedną lub drugą stronę). W ciągu ostatnich dwóch tygodni niektóre wpisy mogły wam się wydać naciągane, było to związane właśnie z próbą utrzymania dotychczasowej ilości treści przy zmniejszonym składzie osobowym. Przekonaliśmy się, że nie ma to tak naprawdę sensu, a pisanie lepiej przemyślanych, ciekawszych wpisów (w stylu deszczowych fanartów) sprawia nam więcej satysfakcji. Mam nadzieję, że zrozumiecie tę decyzję.

Maskotki, na które nigdy nie będzie nas stać:
Shipping miesiąca:

[Judy x Ogon Nicka]

Czy ktoś ma jakieś wnioski, skargi, zażalenia?
Ewentualnie pochwały, słowa uznania, propozycje małżeństwa?

14 komentarzy:

 1. A czy można przysłać swoje prace związane z Zootopią...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, a nawet trzeba! :)
   Chętnie opublikujemy!

   Usuń
 2. - Jesteś wolna Rarity?
  - Nie. Szybka.
  :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tylko szukam dziewczyny dla Mere, bo marudzi ; P

   Usuń
  2. Nie marudzę! Aż tak głośno... ;__;

   Usuń
 3. Jestem niesamowicie wdzięczny za medal i będę się starał, aby móc go godnie reprezentować :D
  Cieszę się też, że blog tak ładnie się rozwinął. :)
  Słusznie, Rarity napisałaś "shipping miesiąca", a co mogłoby nim być, jak nie najbardziej klasyczny ship w Zootopii.
  PS: We wrześniu można zrobić ankietę: "Który miesiąc wakacji podobał Ci się bardziej?
  A: Lipiec z Rarity
  B: Sierpień z Mere Jumpem"

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pozwolenia na shippowanie Rarity z Mere Jumpem? (błagam, nie bijcie)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chcesz być bardzo mało oryginalna, to proszę bardzo. Ale Wonsz i Kredke z FGE już próbowali, więc może wymyślisz coś ciekawszego?

   Usuń
 5. Ja, Oficjalny Przyznawacz Komentarz Tygodnia na For Glorious Zootopia, pasowany przez Rarity, korzystając z mocy nadanej mi przez Medal Rarity, który dała mi... Rarity, pozwalam Ci shippować Merego Jumpa z Rarity. Rób to tak dobrze, aby oboje adminów myślało, że masz rację.
  PS: Żartuję, w następnych Aktualnościach (żeby nie napisać Niedzielnych) Mere da jako Shipping Miesiąca siebie i Judy, to pewne ;)
  PPS: "Kto jest najlepszym partnerem dla Judy Hoops?
  A: Nick
  B: Jack Savage
  C: Mere Jump (to dobra odpowiedź, zaznacz albo ban)"
  PPPS: Ej, żeby jakoś uregulować częstotliwość Aktualności, można ustalić, iż będą się one pojawiały 1 dnia każdego miesiąca, dopóki posty nie będą pojawiać się częściej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostał medal i już się rządzi. Cóż za bezczelność... Aktualności będą wtedy, gdy zbierze się dość materiału - niestety trudno tu coś regulować. Nie chcemy ustalać jednej daty i pisać potem czegoś na siłę.

   Usuń
  2. Oj tam, rządzi...
   Po prostu używa swojego wyróżnienia w celach satyrycznych. :D
   Jeszcze raz Ci dziękuję za ten medal :)

   Usuń
  3. Nie ma sprawy, zasłużyłeś. No i można sądzić, że teraz będziesz się czuł zobowiązany do dalszego udzielania się na blogu. Double win!

   Usuń