mnie nie widać! yay!

poniedziałek, 4 lipca 2016

Zwierzęcy Pulpit #5

Myślałam, że wykorzystałam już dostępne tapety z Zootopii, jednak z pomocą Kiranii udało mi się skompletować następną paczkę. W przeciwieństwie do poprzedniej, są to raczej dzieła fandomowych artystów, tak jak ta perełka powyżej.

Dobra, nie mam dziś weny na podpisy. Następnym razem może podam jakieś genetyczne ciekawostki (nie, wcale nie zrzynam pomysłu na rozkminy od Iwana z FGE), a dziś pooglądajmy tapety w milczeniu.
Na zakończenie kolejna perełka, prawda że urocza? Ciekawi mnie, jaka sytuacja mogła zakończyć się w ten sposób. Co się stało, że Judy postanowiła popłakać sobie w deszczu, siedząc w jakimś podejrzanym zaułku. Jakieś pomysły?

6 komentarzy:

 1. Przed ostatni obrazek powala mnie realistycznym stylem jakim został wykonany. Nie za bardzo wiem z czym to jest crossover, ale zgaduję, że to Tom Clancy’s The Division. Bronie palne, zamieszki w mieści. Wygląda na to samo.

  Co do ostatniego arta. Moim zdaniem pokazuje to sytuację, kiedy naszej Judy zostaje złamane serce. Wtem ukazuje się jej anioł stróż, Nick, który za dzieciństwa przeżywał to samo będą jeszcze młodym harcerzem. Ten art posiada bogatą zawartość jakim są dwa przeciwieństwa, Lis i zając. Tacy różni, tacy podobni. Smutne i wesołe. Ciężko to opisać słowami...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, crossover jest z The Division. Tak mówi oryginalne źródło, którego nie podałam, bo nie można z niego pobrać obrazka w odpowiednim na tapetę rozmiarze.
   Yay, ktoś zaczął odpowiadać na moje pytania, które dotychczas z braku odzewu pozostawały retorycznymi. Właśnie nie wiem, czy to po prostu złamane serce. Trochę za proste wytłumaczenie jak dla mnie.

   Usuń
  2. Może wytłumaczę to bardziej dogłębnie. Pewne jest, że Judy spotkało jakieś przykre nieszczęście, gdyż ukazuje to jej wygląd. Za to Nick nad się pochyla z zatroskaną minę, trzymając parasolkę. Widzę to w jego oczach, niekoniecznie niemal wiecznie chytrych ustach. Postrzegam ten art też jako nawiązanie do sceny pod mostem. Zające są bardzo emocjonalne! :)

   Usuń
  3. A dlaczego nasz szarak siedzi w jakimś zaułku? Prawdopodobnie wykopali ją z domu, wyrzucili ją z policji lub zawiesili w czynnościach służbowych. Bardziej jestem ku trzeciej opcji, gdyż rodzice bardzo kochają swoją córkę, a Nick nie pozwoliłby na tak drastyczne środki. W zawieszeniu ma szansę powrócić na stanowisko.

   Usuń
  4. Meh, że Judy spotkało nieszczęście, a Nick stara się pomóc, jest jasne. Tego rodzaju kłopoty w pracy są moim zdaniem zbyt oczywistym wytłumaczeniem. Myślałabym raczej nad czymś w stylu bycie świadkiem nieszczęścia, któremu nie dało się zapobiec albo innego rodzaju uświadomienie sobie, że może i próbuje się zmieniać świat, ale on wcale nie chce być zmieniany na lepsze. Widziałabym tu jakiegoś rodzaju niemoc, może to być też choroba kogoś bliskiego - coś, czemu króliczka nie może zaradzić. Dotychczas jej działania przynosiły efekty, a teraz musi się zmierzyć z czymś, na co nie ma wpływu.

   Usuń
 2. Oceniając pozostałe arty:
  #1 Miły dla oka. 8/10
  Słoneczny dzień nad plażą. Zaspany Nick właśnie obudził się z drzemki, zapominając o lodzie, który ma w pysku. Wykończony zagląda za lewą stronę leżaka. Co tam widzi? Judy domagającej się pilnej uwagi.
  (jak to żony i wykończeni po pracy mężowie...) Może też być pobudka, bo praca wzywa, a gościu się spóźnia.

  #2 Tło nie jest jakoś mocną stroną, lecz nasz lis wygląda nieziemsko. (niezwierzogrodzko xd) 7/10
  Nicholas Piberius Wilde popijający gorący kubek kakao/kawy w trakcie zimy. Zawsze mógł się przeprowadzić do obszarów, gdzie panują normalne pory roku.

  #3 8/10 <3
  Rozpieszczona Judy. Tyle jedno słowo ją tutaj opisuje. Cute!

  #4 Wykonanie symboliczne dwóch przeciwieństw jakimi jest lis i zając. 7/10

  #5 Ładny styl, ale zależy. 7/10
  Nick, młody lis i Judy wyglądają tutaj spoko. W przypadku innych zwierząt, już nie za bardzo.

  #6 Szkic wnętrza pełnego widowiska. 8/10
  Trochę to wygląda na operę, w której panuje wesele lub coś podobnego. Głównie na sugestię opery idą te boczne balkony.

  #7 Komiksowy styl. 8/10
  Zamieszany Nick i zabójczo zakochana Judy.
  Na miejscu lisa byłbym zazdrosny. xd

  #8 Rock n Roll 7/10
  Dajcie mu prawdziwą gitarę!

  OdpowiedzUsuń