mnie nie widać! yay!

sobota, 2 lipca 2016

Karty tarota z Zootopii cz. 2

Nadszedł czas, by dokończyć oglądanie kart tarota z postaciami z Zootopii. Ciekawe i godne pochwały, że nie zostały użyte wyłącznie wizerunki głównych bohaterów, ale i tych drugo- czy trzecioplanowych. Patrzcie i podziwiajcie!

Było Słońce, jest i Ksieżyc. Bardzo podoba mi się kontrast w kolorystyce tych dwóch kart, ładnie wykorzystano i podkreślono naturalne barwy Gazeli i Judy.

Znalazło się też miejsce dla Gwiazdy. Na odległą migającą gwiazdkę wybrano Fru Fru, która radośnie rozlewa galaktyki z dzbanków. Ciekawe, czy zostało to zainspirowane inną kartą tarota, czy może to inwencja własna autora.

Wszystko zostaje w rodzinie, bowiem teraz Pan B. wystąpi w roli Wieży. Trochę to zbyt oczywiste jak dla mnie: weźmy najmniejszą postać, zróbmy z niej wysoki budynek. Ewentualnie ryjówkę siedzącą na jego ruinach, jak w tym przypadku. Nikt nie mówił, że mafioso zajmuje się też atakami terrorystycznymi.

A kto może mieszkać w wieży? Na przykład uwięziona tam przez macochę księżniczka, która jak się zdenerwuje, to sama znajdzie księcia i z jego drobną pomocą podbije sąsiednie cesarstwo, po czym zostanie jego władczynią. A tysiąc lat później niech się Polacy trudzą, szukając jakiegoś pomnika. [Wszystkie zbieżności postaci i zdarzeń zupełnie przypadkowe.]

Do podbijania państwa przydatne będzie wsparcie kapłanów, którzy mają wpływ na prostą ludność i mogą zapewnić jej przychylność. Tańczcie, moje owieczki! [Ostatnie zdanie to cytat z Mere Jumpa, strzeżcie się!]

A co na te plany podboju Świat? Zaśmiewa się, popijając kawę. Standard.

Ambitne plany gnębionych księżniczek nie obchodzą też Pustelnika, który najwyraźniej oświetla sobie drogę świecącym sercem. Skąd on je wytrzasnął, wyrwał jednorożcowi?

Kara za to najwidoczniej jest surowa i oto Pustelnik zmienia się w Wisielca. Nie wygląda na bardzo przejętego, widocznie jeszcze nie wie, co go czeka po drugiej stronie.

Oczywiście Sąd. Ława przysięgłych może i wygląda niegroźnie, ale nie dajcie się zwieść pozorom.

W rzeczywistości wpadacie w jej raciczki, a z nich tak naprawdę prowadzi tylko jednak droga...

Do piekła! Za trollowanie w komentarzach, ściąganie filmów z internetu i inne przewinienia, o których ja jeszcze nie wiem, ale Yax już tak. Nawet nie próbujcie błagać o łaskę...

Wszystkie karty pochodzą stąd.

4 komentarze: