mnie nie widać! yay!

sobota, 19 sierpnia 2017

Próbny Artikel [Post gościnny by Zemyt]
Witam państwa bardzo serdecznie tego słonecznego poranka.

   Termometry wskazują blisko czterdzieści stopni w Starej Saharze, minus dwadzieścia pięć stopni w centrum Tundrówki oraz trzydzieści stopni i wysoką wilgotność w Las Padas. Pogoda idealna na wyjście z domów. Niekoniecznie dla Jeleni...

Mówi Obergefreiter von Zem, a to są poranne wiadomości lokalne.


   Zapraszam na garść świeżych informacji z miasta i okolicy. Tą audycję zaczniemy od wstrząsającego wydarzenia. Dziś w nocy grupa bliżej niezidentyfikowanych ssaków napadła na Zwierzogrodzki Bank Rezerw. Na miejscu aktualnie pracują policyjni śledczy. Jest tam też nasz reporter - Stachu de Jones.

Łączymy się z nim na żywo.
[connected]

-       Halo, halo, Stachu.
-       Halo, już jesteśmy na linii ?
-       Tak, Stachu, co się u ciebie dzieje ?
Wszędzie było pełno policjantów, zabezpieczyli teren i nikomu nie pozwalali podejść. Aktualnie zebrano ślady, a funkcjonariusze odjechali, na miejscu stoi jeszcze jeden patrol. Bank pozostaje zamknięty.
-       Dobrze, mamy na wizji zdjęcie miejsca zdarzenia. Stachu, wiadomo co się dokładnie stało ?
-       Tak, policjanci pojechali, gdyż ich detektywi namierzyli przecenę pączków w Las Padas.
-       Eee, dobrze. A coś odnośnie rabunku ?
-       Lokalna policja podejrzewa, że w całość zamieszany był nie kto inny jak sam Pan Be - ojciec przestępczego półświatka Tundrówki. Z banku zginęło blisko trzy tysiące orzeszków laskowych, będących federalną rezerwą. Dodatkowo złodzieje zostawili na ścianie banku grafiti, jeszcze nie wiadomo co oznacza.
-       Dobrze, dziękujemy ci, Stachu, że jesteś z nami romantycznie to zabrzmiało, teraz wracamy do studia.

[disconnected]

Ze Stachem będziemy się łączyli na bieżąco, przy okazji postępów w śledztwie.

A teraz przechodzimy do kolejnego tematu. Polityka (czyli coś czego nie lubię) a mianowicie druzgocąca przewaga Partii Koryto we wstępnym sondażu przedwyborczym.

Z wypowiedzi biegłych analityków wynika, że Partia Koryto, dotąd samotnie sprawująca rządy, będzie się mogła tym cieszyć przez następne kilka lat.
Wstępne sondaże (o ile są prawdziwe) wyraźnie pokazują, że partia posiada niemal osiemdziesięcio-procentowe poparcie społeczne.

Głosy opozycji są jednoznaczne - sondaż został sfałszowany przy zewnętrznym dofinansowaniu. Tajemniczym sponsorem Partii Koryto ma być nikt inny jak burmistrz Lewin Grzywalski.

Udaliśmy się w tej sprawie na rozmowę z burmistrzem, niestety bez większych rezultatów. Nasza delegacja została (łagodnie mówiąc) wyproszona przez ochronę burmistrza.


Wyniki sondażu przedwyborczego. (prawa autorskie należą do redaktora) 

Bez zbędnego przynudzania przechodzimy do kolejnego fascynującego tematu.

Mianowicie pojawiły się doniesienia, że policyjne posiłki w postaci pączków przyniosły pierwsze efekty. Posileni funkcjonariusze właśnie rozpoczęli poszukiwania furgonetki rabusiów nagranej na kamery monitoringu. Trwa też obława na rzekomego zleceniodawcę. Policja opublikowała jego zdjęcie. Śliczny jest!Jak do tej pory telefony w przygotowanym centrum interwancyjnym się urywają. Mieszkańcy dzwonią twierdząc, że widzieli poszukiwany pojazd. Pojawiają się też głosy, że poszukiwany siedział w nim osobiście.

Łączymy się ponownie z naszym redaktorem.
[connected]

-       Stachu, gdzie teraz jesteś i co się dzieje ?
-       Aktualnie stoję przy centrum interwencyjnym. Jest ze mną jeden z policjantów biorących udział w obławie sierżant Nikolas Bajer. Panie sierżancie, jakie działania aktualnie prowadzi policja.
-       Policja aktualnie nie prowadzi żadnych działań. Wszystko co państwo usłyszeli to prasowe spekulacje. Proszę nie wierzyć re..
[disconnected]

Zdaje się, że ktoś zakłóca nasze połączenie. Zdaje się też, że połączyliśmy się z kimś innym niż planowaliśmy. Do czasu naprawy usterki przerwa na reklamy.

REKLAMAArmia czeka na ciebie. Zaciagnij się już dziś!

Zwierzogrodzkie Siły Zbrojne - pasja i wyzwanie.

Takiej oferty nie znajdziesz nigdzie indziej!
Oferujemy:
-       pełne wyżywienie;
-       pełne zakwaterowanie;
-       pełne przeszkolenie;
-       pełne wyposażenie;
-       pełne ubezpieczenie od wszelkich możliwych zdarzeń.
A od zniszczenia karczmy przez dżina też?

Oczekujemy:
-100 % zaangażowania w sprawę.

Każdy przyjęty kadet otrzyma uposażenie zasadnicze równe jego pensji w cywilu !

PO REKLAMIE

Wracamy do studia. Naprawiliśmy zerwane połączenie, łączymy się ponownie ze Stachem.

[connected]


-       Stachu, witaj po przerwie. Wracając do tematu, co dzieje się na miejscu.
-       Na miejscu nie dzieje się nic.
-       **głos w tle** Czytaj z promptera ! Chrzanić policję. **głos w tle**
-       A, to znaczy... na miejscu trwa właśnie policyjna obława. Zostaliśmy poproszeni o dyskrecję, gdyż jest to tajna akcja. Tajny Agent “Pogromca Mafii” namierzył siedzibę groźnego mafioza. Policjanci włączyli najnowszy system zakłócania przekazu satelitarnego.  Stąd też wynikły nasze zakłócenia. Wszystko ma na celu zmylenie przestępców próbujących się komunikować.
-       Co więc przygotowała policja?
-       Obiecaliśmy dochowania tajemnicy. Policja zastawiła pułapkę na Pana Be, który prawdopodobnie nawet się jej nie spodziewa.
-       Co robią funkcjonariusze? Pączki pewnie jedzą.
-       Funkcjonariusze przygotowali sto pułapek na myszy zaopatrzonych w pączkową przynętę, aby złapać groźnego mafiozę. Dodatkowo w pogotowiu czeka oddział specjalny wyposażony w groźną broń - mikser do pacyfikacji ryjówki. Mikser nie działa na niego. Próbowałem.
-       W takim razie zbierajcie nagrania, a my wracamy do studia.

[disconnected]
  
Niestety nasz czas antenowy dobiega końca. Ostatnia informacja na dziś jest nie mniej szokująca niż poprzednie. Lokalne władze skazały na banicję obywatela Ziemowit. Udało się nam zaprosić obywatela (który swoją drogą już otrzymał ułaskawienie) do studia.


-       Witam. Powiedz proszę od kogo dostałeś banicję ?
-       Dał mi ją nijaki Polineks.
-       Co było przyczyną otrzymania tak poważnej kary ?
-       Przyczyną był brak przyczyny.
-       Jak rozumiem, bezlitosny aparat władzy postanowił wyeliminować niewygodnego obywatela? Nie. Gdy chcemy wyeliminować niewygodnego obywatela, to po jego istnieniu nie zostaje żaden ślad.
-       Po części tak, aczkolwiek nie do końca.
-       Dobrze, czyli oskarżasz rząd o anty-demokratyczną politykę i eliminowanie wrogów politycznych? Oczywiście, że jest antydemokratyczna! Przecież tu panuje uczciwa dyktatura!
-       Czy ja wiem czy anty-demokratyczna. Właściwie to zbyt rozległy temat by o tym rozmawiać. To były bardziej prywatne porachunki (byłej) władzy.
-       W takim razie nie będziemy w to wnikali. Była władza jest była i nie ma tu już posłuchu. Tym akcentem kończymy rozmowę. Dziękuję za poświęcony czas.
-       Dziękuję.
-       Dodaj jeszcze, że choć teraz Be niby rządzi, to i tak wszyscy słuchają Polineksa. Ja tam słucham Evki. I że dzięki mojej interwencji masz ułaskawienie. (anonimowy rozmówca)
-       Taak, ee, to się wytnie.

Jak państwo widzą, coraz gorzej dzieje się w naszym pięknym mieście. Partia utrzymuje władzę, bezkarnie rabowane są banki (jak to "bezkarnie"? Przecież za karę muszą oddawać mi swój łup!), policja nie potrafi już prowadzić działań w tajemnicy (z naszej winy) a dodatkowo władza która odeszła nadal kontroluje nas poprzez ręce aktualnej władzy.

Na usta cisną się słowa: “Jak żyć panie Premierze, jak żyć” i słynna odpowiedź “Krótko, narodzie, krótko”.

Miało być jeszcze o nadchodzącym tsunami, ale zabronili nam siania paniki. Cóż...

Mówił dla was Obergefreiter von Zem a to były poranne wiadomości ze Zwierzogrodu. Zapraszamy na wieczorną edycję, w której kontynuacja materiałów z policyjnej akcji.

**głos w tle** Dodaj: “Ku chwale Rarity albo Polineksa” Czemu nigdy nie ku mojej chwale? :-(

Ach tak, ku chwale wolnego i niezależnego bloga !!

[transmisja zakończona]

-      Debil ! Stracisz tą robotę nim ją dostaniesz.
-      Ja nie chcę tej roboty, ja chciałem tylko przez chwilę poczuć, jak sprawdziłbym się w tej roli. Cóż, na pewno interesująco.

Proszę nie dawać mi statusu redaktora. To była tylko nędzna próbka moich wątpliwych kwalifikacji!

Powyższy artykuł przygotował Zemyt. Dziękujemy.


Praise the sun! 


7 komentarzy:

 1. Proszę mnie nie mieszać, ja nic nie mówiłem nikomu, to Scrabin za mnie odpowiadał panie autorze serdecznym jednak wchodzenie na głosowy nie było dobrym pomysłem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co ty się cykasz, przecież ten co ci to zrobił już tu władzy nie ma. Bardzo dobrze że postanowiłeś upublicznić swoją krzywdę, niech inni wiedzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli łaska, proszę nie wypowiadać się w czyimś imieniu.

   Usuń
  2. No właśnie, zgadzam się z przedmówcą. Byłoby miło, gdyby ktoś z redakcji usunął ten fragment, bo trochę mnie to drażni, tym bardziej, że nieco inaczej zapatruję się na tą sprawę ;)

   Usuń
  3. Mówiąc on, masz na myśli Scrabina? Dobrze wiedzieć.
   Powiem tak. Powściekaliśmy na siebie z Ziemem, ale już jest w porządku. Ja się uspokoiłem i odpuściłem, a jak z nim, nie wiem. Roztrząsać nie ma czego.

   Usuń
  4. Tak jest, ja też nie mam ochoty na siłę drążyć tematu. Pierwsza reakcja Polineksa (moim zdaniem) była zdecydowanie za ostra. Mógł się poczuć urażony, owszem, ale zawsze od razu, gdy przeczyta się coś co może urazić, to jest się nieźle zdenerwowanym i pod wpływem nerwów robi się rzeczy bardzo radykalne. Nie ma co tematu na siłę drążyć, co ci podkreślałem Zemycie i nie chciałem na ten temat rozmawiać. Sprawa jest zamknięta, dziękuję.

   Usuń