mnie nie widać! yay!

poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Zootopia Game - czyli wycieczka w przeszłość


Lata 90'. Pierwsze konsole wchodzą na rynek, komputery stacjonarne z każdym rokiem stają się coraz potężniejsze. W 1994r. na rynek wychodzi pierwsza konsola Sony - PlayStation. Rok później na płyty wychodzi gra o której dziś będzie na platformę PC. Zootopia produkcji Lawrance Productions. Tak, Zootopia, a to co właśnie widzieliście, to intro tego reliktu przeszłości.


Jak mówiłem, za grę odpowiedzialne jest studio Lawrance Productions, studio odpowiedzialne za... no właśnie... firma nie należy do typowych kompanii growych ich obecna działalność to reklamy przede wszystkim, a jedyna gra jaką wyprodukowali oprócz Zootopii to Katie's Farm, gra edukacyjna o farmie. Jeśli kogokolwiek interesuje historia studia, to zapraszam na tą podstronę ich oficjalnej strony internetowej --> click!

Wait a minute! A prawa autorskie?
Bez obaw, nie powinniśmy spodziewać się żadnych procesów w najbliższych...eee... nigdy. Jeśli wierzyć tej stronie, to prawa do znaku towarowego wygasły w 2007r. więc wszytko ok, możecie rozejść się do domów wszyscy ci co czekali na dramę.

Krótki opis gry:


Przejdź przez bramy Zootopii i odkryj fascynujący świat przygód zwierząt. Zootopia łączy w sobie wideo live-action (że grane przez ludzi), animowane komiksy, realistyczne efekty dźwiękowe, muzykę, oraz pokaźną bazę informacji, która naukę o zwierzętach sprawi przygód - czasem - bardzo humorystyczną. W trakcie podróży odkryjesz, że to miejsce jest magiczne i mityczne gdzie zwierzęta mówią do ciebie, prowadzą rozgłośnie radiowe, robią przesłuchania do teatru, a także rozdają wizytówki. Celem zoo-przygody jest wybór jednej spośród trzech ścieżek 3D (wow) przez magiczne zoo, aby z niego wyjść. Te zwierzęce przeżycia będą od ciebie zapamiętania wszystkich faktów o zwierzętach, których nauczyłeś się podczas podróży, albo zbieraniu notatek, ponieważ na końcu ścieżki czeka na ciebie quiz do zdania, dzięki któremu będziesz mógł wyjść z zoo. Zootopia wymaga stałego użytku myszki do podróżowania poprzez inne ścieżki oraz zatrzymywania się przy kioskach/stoiskach zwierząt, aby o nich się uczyć.

przykładowa cutscenka komiksowa

Dla kogo jest przeznaczony zapytacie?Ten program został przeznaczony dla dzieci powyżej 8 lat. Jednakże dzieci od 5 lat także mogą cieszyć się nim, a sam program jest bardzo zabawny, ekscytujący i interesujący.
A także:
Program może byś używany przez uczniów umiejących czytać (...) dla tych, którzy nie umią czytać wciąż mogą z niego korzystać.


Nawigacja i sterowanie

Z dostępnych opisów można wywnioskować, że jest to bardziej gra typu point'n click, poruszasz się po terenie za pomocą kliknięć myszki podobnie jest z wykonywaniem akcji. Ta akcja, te wybuchy!

Opis właściwy

Twoja przygoda zaczyna się od podróży helikopterem, aby odwiedzić zoo znajdujące się na długo zapomnianej wyspie zamieszkanej wyłącznie przez zwierzęta. Niestety, wpadasz w burzę i lądujesz na wyspie szybciej niż się mogłeś spodziewać. Musisz teraz przejść przez bramę Zootopii aby rozpocząć swoją przygodę. Podczas podróży wzdłuż ścieżki i zatrzymywania się w kioskach, spotkasz znane oraz mniej znane zwierzęta z różnych zakątków świata. Powiedzą ci one skąd pochodzą, co lubią jeść i jak spędzają czas. Po drodze napotkasz Żabę Śpiewającą Bluesa, Łabędzia w części w nightclubie, Lwa Boba, gospodarza radiowego talk-show oraz wiele innych ciekawych i utalentowanych zwierząt. W niektórych kioskach zwierzęta mogą śpiewać do ciebie, a ty będziesz musiał skończyć piosenkę razem z nimi. Możesz wejść do teatrów, tajemniczych budynków z dużą ilością materiałów referencyjnych  zwierząt (w tym wideo), a także można budować bestię, przeciągając różne części zwierząt na schowek. Są tam również mosty do przejścia, a także tunele do eksploracji, gdzie możesz dowiedzieć się o tamtejszych mieszkańcach. Możesz także opuścić na chwilę swoją ścieżkę poprzez kliknięcie w opcję “Videos” i wybrać segment wideo o poszczególnym zwierzęciu. Ponadto możesz kliknąć na mapę w zakładce “Extras” by zobaczyć całą mapę Zootopii oraz sprawdzić jak daleko już zaszedłeś, a wszystkie kioski zwierząt znajdują się w zoo. Po pomyślnym zaliczeniu zwierzęcego quizu na końcu ścieżki możesz opuścić zoo oraz wyspę helikopterem lub zacząć wszystko od początku, a także zawsze możesz przejść do biblioteki (Library) w “Extras”, aby przejrzeć materiał w dowolnym momencie przed jak i po quizie.Wymagania systemowe gry
Windows
486 DX or faster
Minimum 8Mb of RAM
3Mb of free hard drive space
Sound Card (Sound Blaster or 100% compatible)
SVG video card
Windows 3.1 or higher
Double-speed CD-ROM Drive
Macintosh
040 processor or faster
8Mb of Ram
3Mb of free hard drive
13 inch or bigger monitor
System 7.1 or higher
Double Speed CD- ROM drive


Nie jestem PC'ciarzem, ale domyślam się, że komputer musi być naprawdę P O T Ę Ż N Y.

Szczerze? Nie spodziewałem się po tej grze niczego niezwykłego, ot zwykła gierka edukacyjna z banalną grafiką i zwykłym humorem. Co może przecież zaoferować studio liczące niewiele osób? Jak dla mnie to dobrze, że zdecydowano się podjąć takiego zadania, a jak na tamte czasy - wyszło nie aż tak źle niż można było przypuszczać, a i soundtrack z gry wpada nawet w ucho (który można usłyszeć w napisach końcowych na końcu posta)


SPOILER ALERT!

Zakończenie gry jest... zaskakujące poniekąd. Wszystko okazało się tylko snem, wymysłem naszego głównego bohatera


Z drugiej strony ending pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi, gdzie jest wyspa, co to za zoo, kim jest dzieciak? Nigdy się tego nie dowiemy...

To tyle z mojej strony, pozostawiam was ze wszystkimi źródłami, oraz napisami końcowymi.
Game on!
Tak, też lubię Quaza :)

źródła


5 komentarzy:

 1. "Twoja przygoda zaczyna się od podróży helikopterem, aby odwiedzić zoo znajdujące się na długo zapomnianej wyspie zamieszkanej wyłącznie przez zwierzęta"
  Po kiego grzyba odwiedzać jakieś opuszczone zoo na jakiejś bezludnej wyspie?!

  OdpowiedzUsuń
 2. Meh, te wymagania, nie ma co się łudzić, nie pójdzie mi ta gra. Nawet nie będę próbował bo mi jeszcze komputer rozsadzi xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak rozumiem gra z 1995 roku. Żeby to odpalić na moim systemie to musiałbym zastosować wirtualny system i cofnąć się co najmniej do windowsa XP. Nie, to zbyt ryzykowne.

  OdpowiedzUsuń