mnie nie widać! yay!

sobota, 24 września 2016

Bonusowe crossovery #5 Esmeralda


Zastanawiające jest, że w przypadku crossoverów z niektórymi animacjami, na przykład Herculesem, czy właśnie Dzwonnikiem z Notre Dame, często występuje zamiana płci. Judy dostaje wtedy rolę męską, a Nick żeńską. On oczywiście wychodzi z tego obronną ręką (no dobrze, ona też), ale tak czy inaczej czasami się zastanawiam, skąd taki, a nie inny wybór?Z jednej strony jest on ryzykowny (taki lis księżniczką?!), ale z drugiej widzę, że może mieć sens. Jakby na to nie patrzeć, Quasimodo nie posiada raczej dowcipu czy uroku Nicka. Na pewno za to marzy o poznaniu szerokiego świata, wierzy też początkowo w jego dobro. Czy nie przypomina to pełnej entuzjazmu Judy?Osobowość cyganki już bardziej przypomina mi lisa - jest skora do dowcipu, bywa bezczelna no i lubi przebieranki! Oczywiście pomaga jej w nich mały przyjaciel.


Nie można też zapomnieć o pozycji bohatera w społeczeństwie - zarówno Nick, jak i Esmeralda są narażeni na niesprawiedliwe traktowanie i brak zaufania. Oboje także znajdują w końcu przyjaciela, któremu nie przeszkadza ich pochodzenia ani opinia innych.

Myślę jednak, że jeśli chodzi o tę dwójkę, Nick mimo wszystko ma łatwiejsze życie - nie musi zmagać się z biedą, opętanym zgubnym uczuciem sędzią ani ogólnie paskudną sytuacją życiową mieszkańców średniowiecza.

No i zapomniałabym o tym wspomnieć - Nick ostatecznie przeżywa. Ponieważ w powieści Wiktora Hugo piękna cyganka zostaje powieszona za zbrodnię, której nie popełniła. Ale tak właściwie to tam prawie wszyscy giną, więc chyba nie powinna czuć się szczególnie pokrzywdzona.

P.S. Czy Nick przypomina wam jakieś znane postacie z animacji czy innych filmów albo książek? A może macie jakieś skojarzenia, jeśli chodzi o postać Judy? Nie dyskutowaliśmy jeszcze na ten temat, więc może warto podzielić się jakimiś przemyśleniami, które pewnie wam się w którymś momencie nasunęły.

7 komentarzy:

 1. Fajnie! Nick w kiecce. Mi pasuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nick z jakiegoś powodu wygląda dobrze we wszystkim.

   Usuń
  2. Zgadzam się. To jakiś fenomen

   Usuń
  3. Ktoś powinien go narysować jako Kerrigan ze Starcrafta: http://img.wallpaperfolder.com/f/4F23969CB04B/starcraft-best-sarah-kerrigan.jpg

   Usuń
 2. Nick na stosie? Inkwizycja nigdy do tego nie dopuści. A post fajny i kaliente.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ô Fleur-de-Lys!
  Je ne suis pas homme de foi
  J'irai cueillir la fleur d'amour d'Esmeralda...

  OdpowiedzUsuń