mnie nie widać! yay!

wtorek, 17 maja 2016

Melodie Gazeli #2

Pierwszy post z muzyką został opublikowany półtora miesiąca temu pod tytułem Melodie Tygodnia - no cóż, to było trochę zbyt optymistyczne założenie. Fandom jest zbyt nieliczny, żeby publikować posty co tydzień, a taki zalew coverów Try Everything też szybko by się znudził. Ale nie martwmy się przyszłością, bo na razie mam dla was kilka piosenek wartych odsłuchania.
 Chyba mi wybaczycie, jeśli nie będzie kolorowych tagów, postaram się opisać w kilku słowach każdą z kompozycji.

Aviators - Impossible (Pop Rock)
Twórca, dobrze znany fanom kucyków, tym razem zainspirował się Zootopią. Piosenka została napisana z perspektywy Nicka, opowiada o jego obecnej postawie, chęci zrobienia czegoś, czego nikt nie próbował, jest też widoczne jego przywiązanie do Judy. Naprawdę warto posłuchać.


Dmitriev MLP Channel - Try Everything Piano Instrumental Cover
Następna piosenka to już cover, a konkretnie całkiem niezły podkład do karaoke. Prócz pianina mamy inne instrumenty, tekst wyświetla się prawidłowo - nic, tylko śpiewać.
 

AniPiano - Try Everything Piano Cover
Ten cover jest nieco inny - mamy tu tylko pianino, zdecydowanie wyższą tonację, mniej jest podobny do oryginału. Bardzo przyjemny dla ucha, podoba mi się bardziej od poprzedniego.

 

NanoKarrin - Cover Nie bój się chcieć
Ostatnia propozycja to efekt pracy polskiej grupy dubbingowej, która trochę przearanżowała utwór z filmu, jest zdecydowanie spokojniejszy, mamy tu gitarowy podkład. No i wokal Amianki, który spodobał mi się zdecydowanie bardziej od głosu Pauliny Przybysz.

 

Na dziś to tyle, zastanawiam się, czy nie zrobić jakiegoś zestawienia Try Everything w różnych językach. Ale czas na to przyjdzie raczej po wydaniu filmu na DVD, kiedy będzie dostęp do piosenek w dobrej jakości.

9 komentarzy:

 1. Ciekawą sprawą jest to, iż wiele fanów Zootopii wywodzi się z fandomu MLP. Przykładem jest ten blog albo połowa utworów z listy powyżej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dlatego, że i tak byli fanami animacji o zwierzętach, więc gust się zgadza. Plus np. twórcy muzyki mają już doświadczenie z tworzeniem i rozprzestrzenianiem swoich dzieł, więc mocno ich widać. Przykładem (chyba) jest też ZNN, które dość podejrzanie przypomina EQD.

   Usuń
 2. Świetny post :D Coś czuję, że będę dziś słuchał po parę razy każdego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to właśnie robię. Na szczęście większość ma linki do pobrania i nie muszę katować replay na YouTube ;)

   Usuń
 3. Co ciekawe, byłem w kinie na wersji, w której puścili Try Everything a nie Nie bój się Chcieć, mimo upływu miesiąca od dnia premiery.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W którym momencie puścili? W trakcie podróży pociągiem powinna być polska wersja, w czasie napisów angielska. Coś zmienili?

   Usuń
  2. Pociąg - angielska

   Usuń
  3. A to ciekawe, nie wiedziałam, że jest jakaś alternatywna wersja kinowa.

   Usuń
 4. Heh, widzę, że wychodzą różne ciekawe kwiatki co do polskiej wersji filmu ...
  Wiem, że poszczególne kopie różnią się tytułem 9 " Zootropolis " lub " Zootopia " ale nigdzie nie ma chyba " Zwierzogród " ) ale o piosence w org. wersji podczas sceny w pociągu nie wiedziałem ... W sumie, sam bym ją wolał, gdyż polska wersja jest, taka sobie.
  Zresztą ,fajnie by było, gdyby w potencjalnej kontynuacji pojawiły się zwierzęce wersje innych znanych piosenkarzy, najlepiej także starszego pokolenia - może muzycy związani z Disneyem, jak Elton John, Phil Collins, Sting, itp?

  OdpowiedzUsuń