mnie nie widać! yay!

niedziela, 30 października 2016

OC: Furry Sue, Gnobk


Czy Furry Sue to będzie dobry OC? 
Takie pytanie zadaję sobie teraz, gdy siadam do przeprowadzenia wnikliwej analizy tej oryginalnej postaci. Dziękuję ci, Gnobku, bowiem rzadko ostatnimi czasy mam okazję, by pochylić się nad stworzonym w pocie czoła OC.
Zobaczmy!


Co do ilustracji przedstawiającej postać, to, ekhem, jeśli miałeś zamiar stworzyć królika w czekoladzie z zeszłych świąt Bożego Narodzenia, to Ci się udało! Bardzo dobrze, że do rysunku użyłeś Photoshopa (co widać po świetnym cieniowaniu na brzuchu), ale minus za to, że nie w najnowszej wersji. No cóż, szkoda.

Imię i nazwisko: Furry Sue
Jakaż błyskotliwa gra słów! Imię postaci, jak pewnie większość z was się domyśla odnosi się do Johna McClane, czyli postaci granej przez Bruce'a Willisa w filmach z serii Szklana Pułapka!

Przezwiska: Nikt nigdy nie wpadł, aby jej nadać. Jej przyjaciele zbyt lubią jej imię.
I Szklaną Pułapkę!

Płeć: Żeńska
Nie jestem pewien, czy to widać... Oto moja edycja, która sprawi, że wszystko stanie się jasne!

A zatem za eksponowanie cech postaci masz minusa. Pomijam fakt, że po mojej zmianie można się zastanawiać, czy to nie jest przypadkiem drag queen. :v

Chłopcy, chłopcy. Co wy wiecie o tajnikach kobiecego stroju? Jednak nie bójcie się, ponieważ oto na ratunek przybywa Rarity! Zaraz ubierzemy Furry stosownie do okazji, jaką jest występ przed życzliwą, jednak wymagającą publicznością.


Furry zainwestowała w nową sukienkę i gorset, zdecydowała się także na klasyczne czarne szpilki i torebkę od Korsa. Dodatkowo wydepilowała nogi i wykonała staranny makijaż, a na koniec przypięła pasującą kolorystycznie kokardę. Czyż nie wygląda wprost kwitnąco?

Gatunek: Oryctolagus cuniculus (królik domowy)
Wiek: 22 lata zootopijskie (1 rok zootopijski = 1 rok ludzki)
Miejsce zamieszkania: Zootopia
Przez parę sekund spodziewałem się znaleźć w tym miejscu... Ponyville...

Rodzina:
Ojciec (Oryctolagus cuniculus): Brony Sue
Matka (Vulpes vulpes): Judy Jump
Starsza siostra (Vulpes vulpes): Furrony Sue
Starszy brat (Oryctolagus cuniculus): Quiet Sue

Hm............................................. a więc chcesz powiedzieć, że.................................. jej mama ma takie samo nazwisko jak ja?! To super!

Ach i dla tych nieświadomych - vulpes vulpes to lis pospolity. Co jest znacznie mniej ciekawą informacją.

Zawód: Dziennikarz, gazeta "FG Zootopia Times"

FG Zootopia Times. Hm... podejrzane...

Ukończyła studia dziennikarskie jako jedna z najlepszych studentek, a jej zdolności naukowe oraz niesamowite tempo uczenia się sprawiły, iż zrobiła to dwa lata przed swoimi rówieśnikami. Niecałe kilka miesięcy po ukończeniu nauk na Zooksfordzie zaczęła pracować w jednej z największych gazet kraju, jaką jest "FG Zootopia Times".

Najlepsze jest to, że autentycznie był już kiedyś taki OCek. Tylko oczywiście w innym uniwersum. 

Charakter: Jest miłą, towarzyską króliczką, która niesie pomoc każdemu, jest jednak bardzo nieśmiała. Potrafi zawierać wiele znajomości, ale wstydzi się rozmowy z nieznajomą osobą.

Phi, 99% OCków ma taki opis. Nieśmiały, lubi zawierać wiele znajomości... oddajcie mi moje życie! Chcę je przeżyć jeszcze raz! 

Chce zmienić świat, aby ten stał się lepszym miejscem, choć uważa, że jest świetnie tak jak jest teraz.

Judy Hopps się w komisariacie przewraca. :P

Nie zobaczycie na jej buźce smutnej minki, a nawet jeśli, to zobaczycie wtedy przy niej grono przyjaciół, którzy chętnie jej pomogą, tak jak ona zawsze pomaga im.

Zzzzzzz... a nie zaraz, nikt przecież nie widzi w tekście, że śpię. Zzzzzzzzz........

Jest pomocna, cicha, potrafi walczyć o swoje i zwykle wtedy ma rację. Świetnie posługuje się sarkazmem, ironią, dowcipem, a inne zwierzęta potrafią śmiać się nawet z jej sucharów, co pewnie odziedziczyła po matce.

Chyba tak już mają ci Jumpowie. :P

Jest szczera i potrafi dotrzymać tajemnicy innych, i w dodatku nikt nie potrafi przyłapać jej na kłamstwie, czego nauczył ją jej brat, Quiet.

Piękna historia. Cichy Furrony uroniłby łzę i napisał niesamowity post ku adoracji Quiet!

Nie jest silna, choć regularnie ćwiczy, aby to poprawić, co inspiruje nawet jej najbardziej zdołowanych swoją tuszą przyjaciół do kolejnych starań.

By dalej nic nie robić, ale przynajmniej mieć poczucie, że jej się udało!

Jej inteligencja jest niespotykana, co zauważył nawet profesor K. Redke na jednym ze swoich wykładów, kiedy Furry odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania, nawet na słynne "pułapki", które do tego czasu stanowiły istną legendę wśród studentów. Sprytem natomiast równa się ze swoją matką, która ma tytuł "Najbardziej Szczwanego Lisa" w rodzinie.
Słyszałem, ze ten profesor jest bardzo stary i zadaje podchwytliwe pytania typu: "Kto robi Sobotnie?". Wydaje mi się, że też go kojarzę. Nie jest czasem uzależniony od herbaty? Podobno jego proszone wieczorki są wręcz legendarne.

Wygląd/Cechy charakterystyczne: Ma heterochromię, jej prawe oko jest zielone, natomiast lewe - jasnoniebieskie. Futro Furry jest koloru szarego oraz brązowego, co kiedyś było obiektem kpin ze strony rówieśników.

Nie można być jednocześnie jednego i innego koloru w tym samym czasie! To tak jakby być jednocześnie cząstką i falą!

Ma średniej długości uszy o bardzo jasnym kolorze małżowin, a jej wzrost to mniej więcej średnia arytmetyczna średniego wzrostu lisa oraz średniego wzrostu królika. Jest znacznie cięższa od swoich koleżanek króliczek, jednakże żadna z nich nie  zwraca na to zbytniej uwagi, wiedzą, że to przez wymieszanie genów jej rodziców.

Naprawdę? I nikt nie mówi tego, co oczywiste?Mere, jak możesz być taki... grubiański...
Na plechach posiada blinę o ząbkowanym kształcie, która ma długość około siedmiu zootopijskich centymetrów (1 zootopijski centymetr = 1 centymetr ludzki).

Dziękuję za te przeliczniki! Wcześniej wieszał mi się kalkulator w Windowsie.

Słodki znaczek: TARD... Sorka, nie tutaj, ale gdyby Furry nie była sobą, to i tak by chciała sobą być. Albo kucykiem, takim co ma skrzydła i róg. Niestety Furry jest królikiem, przez co jedyne co ma charakterystycznego to długie uszy i puszysty ogon, o którym jednak nie lubi mówić z innymi. Lubi za to, kiedy inni go komplementują.

Zaraz, co?!
- Hej, ty masz ogon!
- Nie chcę o tym mówić...
- Ale on jest bardzo fajny!
- Mów dalej!

Typowa kobieta, o co Ci znów chodzi?

Ciekawostki:
- Furry pisała pracę magisterską o postrzeganiu par króliczo-lisich przez świat.

I jak rezultaty? Jestem żądny wiedzy! Wszyscy jesteśmy.

- Mógłbym wymieniać jeszcze tego w bród, ponieważ Furry jest niesamowitym OC, ale nie chcę was zanudzać jej życiem, które niechybnie by was zainteresowało.

Zzzzzzzz... haha, myśleliście, że śpię, prawda? Nie, po prostu miałem nos na klawiszu "Z". Nie pytajcie czemu.

Dzieciństwo i lata nastoletnie, i ogólnie całą historię króliczki napiszę wtedy, kiedy wyrazicie na to aprobatę, czytelnicy. Chcecie? Napiszcie to w komentarzu! Nie zapominajcie o komplemencie dla Furry, którą jednak możecie tym zawstydzić, więc uważajcie!

Niezła taktyka! Kolejne części opisu znajdą się w płatnym DLC! Czy mogę wykupić Season Passa i mieć to z głowy?

Podsumowanie
Eeeee... Uwielbiam Furry Sue! Chyba jest moim ukrytym bratem bliźniakiem. Pomijając to, że jest dziewczyną i w dodatku królikiem, synem lisicy, więc lepiej zapomnijcie o tym, co napisałem.
Mam tyle pytań dotyczących Furry! Czy jej piękne zheterochrymafizowitowane dwukolorowe oczy śnią się tak, że ich nie przeoczę, wiem że nie? Czy lubi placki? Czy dałaby się wyciągnąć na randkę w ciemno?
Oceny nie będzie, bo będzie w bezpłatnym rozszerzeniu płatnego DLC Gnobka. :v Oczywiście, jeśli tylko będziecie chcieli je "kupić".

37 komentarzy:

 1. Kiepsko napisany OCek. Zapomniałeś o tym, że jej futro "jest niczym jak gdyby morze czekolady", "błękit jej lewego oka zawstydza nawet majowe niebo", a jej prawe jest niczym najpiękniejszy szmaragd". Zapomniałeś też powiedzieć, jak duży procent populacji się w niej kocha. Nie podkreśliłeś wystarczająco, że jest tak bardzo skromna, mądra, pinka, wspaniała, a jej dzienne zarobki przekraczają siedmiokrotność rocznej sredni krajowej. I co to za pomysł, żeby była trochę słaba fizycznie? Przecież to urąga jej wspaniałości! Słaba postać 2/0,5.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż... myślę, że Furry wyszłaby korzystniej słuchając się Rarity i unikając porad urodowych Mere Jumpa :p

  OdpowiedzUsuń
 3. Próbuje zrozumieć, czy bardziej podoba mi się OC czy komentarze i chyba nie umiem.
  Innymi słowy, Mere został lisem, Furrony bratem (nalewka brata Furronego ciekawie brzmi), a Kredke profesorem. Gdyby był na jakiejś fajnej uczelni pewnie zmotywowałby mnie do pójścia na studia.
  To ten tego... praca wszystkich 3 ogniw wykonana wyśmienicie! Dostajecie ode mnie 3 razy tak, ale tylko komentujący przechodzą dalej, bo autor OC musi wytrzeźwieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powtórz mi to, tylko tym razem mów wyraźniej.

   Usuń
  2. Zarąbiste OC. Wykonałeś kawał dobrej roboty. Ale wytrzeźwiej.

   Usuń
  3. Cichy Furrony został zarówno bratem, jak i siostrą. A biorąc pod uwagę jego poprzedni pseudonim, także ojcem. Lannisterowie i Targaryenowie mogą się schować.
   Małga, ale zwróciłaś uwagę, że mimo wszystko interpunkcja pozostała nienaganna? Wiele osób może o tym tylko marzyć nawet na trzeźwo.

   Usuń
  4. Na tym polega magia nalewki Furron'ego.

   Usuń
  5. Technicznie to Furrony został siostrą.

   Usuń
  6. To jest tak pogmatwane, że mój mózg prosi o gaśnice.

   Usuń
 4. Na wtorek są łapki. Następny wolny termin: piątek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Mere. Nasz blog bardzo prosił, by z okazji Halloween przebrać się za jakiegoś potwora, najlepiej lisołaka. Właśnie pracujemy nad tym przebraniem. Przy czym blog, jak to dziecko, nie ma za grosz zmysłu estetycznego, więc efekt będzie raczej dość koszmarny.

   Usuń
  2. A ten i tak będzie ględził, że nie ma talentu do rysowania/ projektowania/ tworzenia...

   Wracając do bloga: Pamiętaj Rarity, wszystko z Cwanym Lisem i Głupim Królikiem jest estetyczne, więc jesteście na wygranej pozycji :-D

   Usuń
 6. Rarity, kiedy wypuścisz pierwszy numer FG Zootopia Times ;]?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączam się do pytania!

   Usuń
  2. Ja też czekam. Mógłbym pisać felietony, opowiadania lub recenzje płyt chodnikowych.

   Usuń
  3. @Tytan To wszystko zależy, jednak z racji pracy w jedynej polskojęzycznej gazecie w Zootopii zakładanie drugiej niekoniecznie mi się opłaca.
   @Gnobk A co, chciałbyś coś do niej przesłać? Wiersze może? Na przykład o grze w państa miasta lub o deptaniu trawy?
   @Virax Wiesz, w FGZ właśnie zwolniło się jedno stanowisko, człowiek od felietonów zawsze się przyda.

   Usuń
  4. Oj, lepiej nie. Jeszcze fandom zabiję i co wtedy będzie?

   Usuń
  5. I będę miała więcej wolnego czasu. Myślę, że jestem w stanie zaryzykować.

   Usuń
  6. Kapłanie Viraxie, to chyba nawoływanie do wiary i zsyłanie łaski ku Tobie. Chyba, że odciągasz się od wezwania bogini, Wicegłowo Koscioła Raritańskiego.
   O czym można pisać felietony? Może o postrzeganiu par króliczo-lisich przez świat?

   Usuń
 7. Przywrócicie poprzednie grafiki tego bloga...serio ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj nam chociaż dwa dni na napawanie się tym koszmarkiem ;>

   Usuń
  2. Ujowe logo.

   Wyrzuciłbym grafika na zbity pysk

   Usuń
  3. Biedny admin, chcą go wyrzucić...

   Usuń
  4. Dopiero teraz dostrzegłem te logo... I oczy mi się palą :P

   Usuń
  5. Nie obrażać jedynego słusznego logo!

   Usuń
 8. Nie wiem co napisać więc napiszę, że tutejsze więzy rodzinne są bardziej pogmatwane niż moje spagetti

  OdpowiedzUsuń