mnie nie widać! yay!

piątek, 9 grudnia 2016

The Art of Zootopia #4 Rainforest District


Dzisiaj kolejny post od rudegolisa! Dokąd zabierze nas tym razem? Oddaję mu głos!

Hej. Dzisiaj zanurzymy się w Rainforest District, czyli w ojczyźnie tych wszystkich gatunków, które preferują ciepły i wilgotny klimat. Do tej części Zootopii dwójkę naszych bohaterów przywiodło prowadzone przez nich śledztwo, a więc, zaczynamy!Rainforest to miks naturalnego środowiska ze sztucznym tworem, jakim są gigantyczne, lecz całkowicie sztuczne drzewa, na których (i zapewne w których) żyją tutejsze gatunki. Sztuczne jest także nawodnienie pod postacią tropikalnego deszczu, który praktycznie bez przerwy pada w tej części miasta. Na dzień dobry Judy wita taki oto widok:Teraz pokażę Wam rzeczy, które ostatecznie nie pojawiły się w filmie:


Jak wiemy, Judy i Nick zapuścili się do tropikalnej dżungli podążając za wskazówkami Pana Be:Celem ich podróży był niejaki Miauczak - przedstawiciel kotowatych:
Do tej dzielnicy miasta prowadzi też kolejka linowa, którą nasi bohaterowie opuszczą Las Padas:


Na koniec, sceny z pierwotnej wersji scenariusza:

A na sam koniec, kilka artów:


A następnym razem, wkraczamy do centrum! Do zobaczenia.

jedziemy do centrum!


Mere: Dziękujemy, rudylisie! Jeśli mogę, to chciałbym podzielić się na koniec uwagą od siebie.

Doceniam kunszt twórców Zootopii, jednak dopiero czytając ten artykuł i patrząc na Rainforest District, w którym to nawet nawodnienie jest sztuczne a nie naturalne, zacząłem się zastanawiać, czy za stworzeniem specyficznych warunków klimatycznych każdej dzielnicy stało coś więcej niż kaprys "ojców założycieli", którzy jakoś musieli zachęcić zwierzęta o różnym pochodzeniu, by te zamieszkały razem w jednym, wielkim mieście. Zauważycliście, jakie to zdanie jest długie?!
Czy każda dzielnica jedynie reprezentuje odpowiednie strefy klimatyczne i obszary, stając się swoistą "ambasadą" pustyni, lasów tropikalnych, tundry itp.
Czy może powstały one, bo zwierzęta doprowadziły wcześniej do zniszczenia swojego świata? Rozwój cywilizacji zwierząt doprowadził do nieodwracalnych zmian w środowisku. Na biegunach stopniały lodowce, a lasy tropikalne zaczęły nawiedzać susze.
Co o tym myślicie?

13 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. przeczytałem i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem tego ile pracy włożono w pojedynczą dzielnice

   Usuń
 2. Rozbawił mnie ten dźwig pomalowany w takie plamki jak żyrafa ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samolot - ważka wygląda chyba jeszcze fajniej ;)

   Usuń
 3. No, przeczytałam, teraz tylko czekać na podróż do centrum! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze mi się kojarzyło:
  Leodor Lionheart = Snow
  Dawn Bellweather = Coin
  >.<

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałem i bardzo ciekawi mnie poprzednia wersja scenariusza jak by się to potoczyło.
  PS dziś leci Zwierzogród o 19:00 na HBO
  PS2 PIASEK
  PS3 sprzedałem bo miałem PS4

  OdpowiedzUsuń
 6. A w sumie Judy pasuje trochę na Katniss.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Czy każda dzielnica jedynie reprezentuje odpowiednie strefy klimatyczne i obszary, stając się swoistą "ambasadą" pustyni, lasów tropikalnych, tundry itp."

  Tak, to jest najbardziej prawdopodobna wersja. Oprócz Zootopii widzimy w filmie Bunny Burrows i drogę do metropolii i nie ma tam oznak apokalipsy a la Mad Max czy Fallout ;) są pola i lasy, czyli jest normalnie. Mnie bardziej ciekawi, czy Zootopia to stolica tego świata, czy tylko największe miasto w okolicy?

  OdpowiedzUsuń