mnie nie widać! yay!

sobota, 8 lipca 2017

Tak bardzo profesjonalny poradnik krok po kroku o tworzeniu fanartów (1/2)


Witam Was w moim bardzo profesjonalnym i szczegółowym poradniku o tworzeniu fanartów! Dzięki niemu będziecie mogli tworzyć wspaniałe prace w grafice komputerowej oparte na Zootopii! Nawet największe beztalencie nauczy się pięknie rysować, korzystając z niego. Oczywiście mam wszelkie predyspozycje, aby Was nauczać. Od osiemdziesięciu lat tworzę prace, które wyglądają bardziej realistycznie niż rzeczywistość, i wykładam historię sztuki na UniwersytecieYlsuoires. Swój styl opieram na dokonaniach wielkiego mistrza malarstwa - Leonarda DiCaprio.Najpierw trzeba wybrać program graficzny, w którym będzie się pracować. Najlepszym wyborem jest oczywiście Microsoft Paint. To w obecnej chwili najlepszy program dostępny na rynku, posiada naprawdę wiele funkcji, które ułatwiają pracę, możliwość modyfikowania go pod swoje upodobanie i wiele więcej. Deklasuje swoich konkurentów, a zwłaszcza Photoshopa, Kritę czy Gimpa.
Pewnie wielu z was słyszało, że do grafiki komputerowej najlepiej używać tabletu graficznego. TO KŁAMSTWO! Prawdziwy artysta używa myszki! A ci jeszcze bardziej prawdziwi poruszają nią przy pomocy stopy (niekoniecznie swojej)! A prawdziwi mistrzowie to rysują, wgapiając się w monitor, bo kursor ucieka przed ich wzrokiem.

Tak wygląda pusty, gotowy do rozpoczęcia pracy plik w Paintcie.

Najlepiej zacząć od naszkicowania kompozycji. Warto mieć już wtedy pojęcie, co chce się na swoim dziele zobaczyć, jakie postacie mają się tam znaleźć, sceneria, itp. O tak:


Następnie warto narysować dokładniejsze szkice postaci. Należy zaznaczyć część detali, mimikę i przemyśleć rozplanowanie świateł.


Kolejnym przydatnym punktem będzie zrobienie lineartu, czyli... jakby to opisać... szkicu, ale już nie szkicu. Trzeba też wtedy usunąć ten bardziej szkicowaty szkic, aby nie przeszkadzał.


I tu na dzisiaj skończymy, aby Was nie przytłoczyła wspaniałość tego dzieła. Ciąg dalszy, w tym kolorowanie, następnym razem. Jeśli macie jakieś pytania, zadawajcie je. Moja nieskończona wiedza z pewnością udzieli odpowiedzi. Do następnego razu, uczniowie.

5 komentarzy:

 1. Virax... co ty dzisiaj brałeś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obiecałem mojemu dilerowi, że nie powiem, co to jest. :v

   Usuń
  2. A już myślałem że zmienię dostawce... a tu takie buty

   Usuń
  3. A po ile u was gram ? U mnie 40 zyla i w weekendy są problemy z dostawą.

   Usuń