mnie nie widać! yay!

sobota, 20 maja 2017

Rysunkowe Wyzwania #12

Witajcie, zoofani, w kolejnej edycji Rysunkowych Wyzwań! Dziękuję wszystkim za wysłanie prac. Dzięki wam ten post nie jest przerażająco krótki. :-P Teraz ja muszę dodać jakieś sensowne komentarze do rysunków i wybrać najlepszą pracę. Nie mam co prawda dosłownie żadnych predyspozycji do oceniania prac, bo ani nie umiem samemu rysować, ani nie znam się na sztuce, ale trudno, jakoś dam radę. ;-DAutorka: Super Sweetie Jedi

Na pierwszy ogień idzie ponyfikacja Bellwether - naszego owczego ZUA - od Super Sweetie Jedi, czy też raczej ideJ eiteewS repuS. Rysunek ładnie wykonany i całkiem pomysłowy. Podobają mi się te wyraziste kolory. I przy okazji praca pasuje też do poprzedniego... przełożonego tematu - "Ponyfikacji". :-)

Autorka: Królisek18

Ponownie Bellwether, tym razem od Królisek. Praca jest wykonana bardzo estetycznie w odcieniach szarości, ma ładny styl i niezłe cieniowanie. Tylko mam wrażenie, że głowa ZUOwcy wygląda trochę dziwnie. I czy z tej perspektywy nie powinno być widać jej prawego ucha? Ale ogólnie całość na plus.

Autorka: Królisek18

Kolejna praca od Królisek, tym razem przedstawiająca Finnica, Nicka i Weaseltona - trzech... drobnych opryszków? Albo dwóch i bohatera, zależy, do czego zaliczać Nicka. Mam wrażenie, że postacie na tej pracy wyglądają nieco... krzywo? Kontury mogłyby być w wielu miejscach mniej ostre. Ale praca ma całkiem ładne kolory i podoba mi się fakt, że nie ogranicza się tylko do jednej postaci.

[*NAJLEPSZA PRACA*]
Autor: Jan van Dzban

Nick od Jana van Dzbana. Praca jest minimalistyczna pod względem kolorów i świetnie wykorzystuje odcienie szarości. Podobają mi się szczegóły na marynarce (chyba, nie znam się kompletnie na ubraniach), zastosowanie perspektywy i cieniowanie. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to moim zdaniem Nick mógłby mieć trochę ciekawszy wyraz pyska. Tu wygląda nieco na niewyspanego. ;-)

Autorka: Lodowy Pingwin

A oto arcydzieło od Lodowego Pingwina! Najlepsze dzieło wszechczasów! Spójrzcie na to dopracowanie, te szczegóły, to piękne tło, tę grę świateł! Cudo! Nie no, oczywiście to tylko żart ze strony Pingwiniej Wojowniczki. :D Oto prawdziwa praca:

Autorka: Lodowy Pingwin

Śliczny portret naszej bohaterki Judy! Podobnie jak poprzednie prace Lodowego Pingwina, tak i tę cechuje dbałość o szczegóły i ładny styl. Tylko albo mi się wydaje, albo Judy ma tu zeza. ;-P Aha, Pingwinie, powtórzę to, co mówiła Anirak: RÓB TŁA. Serio, jestem ciekaw, jak twoje prace będą wyglądać, jeśli dodasz do nich jakieś ładne tło.

[BONUS]
Autorka: Lodowy Pingwin

Wprawdzie z Zootopią ten rysunek nie ma prawie nic wspólnego, ale to jest taki uroczy Groot! Jako że niedawno widziałem Strażników Galaktyki, lubię Groota, rysunek jest naprawdę dobry i jestem jeleniem, postanowiłem go tu w drodze wyjątku dać. :-D

To już wszystko na dzisiaj. Tematem kolejnych rysunków niechaj będzie:

SMUTEK

Prace wysyłajcie do 30.05.2017 na adres Jereminow@gmail.com.
To tyle na dzisiaj. Do przeczytania!


Dorosłym koniom wystarczają około trzy godziny snu na dobę.

3 komentarze:

  1. Jeszcze kilkanaście godzin jazdy. A mi się nudzi co robić?

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za uznanie, chociaż nie wiem, czy zasługiwałem na wygraną.

    OdpowiedzUsuń