mnie nie widać! yay!

środa, 24 maja 2017

Igrzyska Zootopiańśkie zakończone! Ale to nie koniec haxballa w Zootopii!

<3

Na górze Jelenie na dole Polineksy, a z powodu choroby muszę brać cholineksy. Tak w skrócie można opisać Olimpiadę, która miała miejsce na forum FGZ. Emocje związane z igrzyskami towarzyszyły nam niemalże do samego końca. Co chwilę zmieniał się lider klasyfikacji generalnej. Poza jedną osobą co dopiero na koniec dała cios ostateczny!Na początek wasz ukochany Pan B dawał o sobie znać. Ja też. No i Scrabin. A Jeleń to same brązy zdobywał. No i to koniec...

Nie, no z tym końcem żartowałem, umiem pisać wbrew pozorom podsumowania i zapowiedzi (w końcu od dwóch lat prowadzę bloga sportowego). No cóż.... Pierwsze dni Igrzysk były bardzo ruchliwe - czasem nawet w zawodach brało udział siedem osób! Ba, nawet udawało się grać w zawodach drużynowych pełnymi drużynami! Wtedy dopiero walka o medale wzbudzała emocje. No, bo niestety pod koniec na zawody przychodziły jedynie trzy osoby. Dobra, koniec narzekania. Czas zacząć pisać coś mądrego, bo podejrzewam, że i tak już kartę z moim artykułem wyłączyliście.

Początek należał definitywnie do Pana B (o czym już wspominałem). Odnosił sukcesy indywidualnie oraz drużynowo. Za nim czaił się Puszysty (czyli ja). No i w końcu udało się go wyprzedzić i pierwsza dwójka należała do drużyny Starej Sahary. Dominacja. Mało kto był w stanie dorównać Saharze i kiedy mieli 14 punktów przewagi nad drugą Chomiczówką ze Scrabinem na czele. Wydawało by się, że ich dogonienie było niemożliwe, ale Chomiczówka wyzwanie podjęła, a skutkiem było zajęcie pierwszego miejsca razem ze Starą Saharą. Końcowa rywalizacja tych drużyn była napięta i właśnie pod koniec ta 14-punktowa przewaga (Inaczej: Przewaga czterech złotych medali i jednego srebrnego) zamieniła się na ledwie cztery punkty straty (Jedno złoto i jeden brąz).

Indywidualnie królował Jeleń Virax, Darth Virax, Darth Jeleń, Gazzela Virax, a potem stanie się jeszcze Łosiem Viraxem, Reniferem Viraxem, Ryjówką Viraxem, Kaczką Viraxem, Gołębiem Viraxem. No dobra - już kończę. Jeleń Virax, czyli brązowy sportowiec. Zdobył aż 12 brązowych krążków co stanowi największą ilość medali tych kolorów w stawce. Co ciekawe drugą osobą, która miała największą liczbę brązowych medali był Puszysty. Miał on 6 medali brązowych, tak więc połowę zdobyczy jelenia. Zdobycz jelenia, kapitalnie to zabrzmiało. Srebrnych medali miał najwięcej Puszysty, bowiem aż dziesięć i znowu z ogromną przewagą medalową nad drugim miejscem, albowiem wynosiła ona, aż 5 krążków. Złote medale były specjalizacją całej najlepszej trójki. 9 złot zdobył Scrabin, osiem Virax, zaś 6 puszysty. No i teraz jak te medale były zdobywane? Cóż, przez większość rywalizacji o prowadzenie w Generalce walczyli Puszysty wraz ze Scrabinem. Wydawało się, iż nikt nie zdoła dołączyć się do tej rywalizacji, ale znikąd, w ostatnich dwóch tygodniach Virax pojawił się w stawce. Zdobywał brązowe medale codziennie, wydawał się być niegroźny, ale do czasu. Tracił on z każdymi zawodami coraz mniej, aż rakieta odpaliła, idealnie na koniec. Virax sam wątpił w to, że powalczy o zwycięstwo generalnej klasyfikacji, ale ja ze Scrabinem wciąż uważaliśmy, iż Jeleń ma duże szanse. I ostatnia konkurencja sprawiła, że Jeleń wyszedł z tego trzeciego miejsca i przeskoczywszy mnie i jelenia ma osiągnięcie, którym jest zwycięstwo generalki.
 Kiedy do Viraxa trafiło, że wygrał
Kiedy do Viraxa trafiło, że wygrał

Co by tu jeszcze rzec - dół klasyfikacji żył jedynie przez pierwszy tydzień zawodów. Szkoda, bowiem mogliby powalczyć o podium i zawody byłyby jeszcze bardziej emocjonujące. No i teraz małe ogłoszenie. Wraz z czasem nadchodzi finał piłkarskiej Ligi Mistrzów! No i postanowiłem zrobić jego Zootopiańśki odpowiednik czyli mecz pomiędzy Zebrami Turyn, a Ryjówką Madryt (W rzeczywistości Juventus Turyn - Real Madryt). Cóż chciałem stworzyć mecz 3v3 albo więcej pomiędzy tymi drużynami w haxballu. 27 Maja w sobotę o godzinie 20:00 będzie miał miejsce ów mecz. Jeżeli chcesz wziąć w nim udział w którejś ze stron zapisz się na forum: Klik!
Najwierniejszy kibic Leicester, które niestety odpadło z Ligi Mistrzów

4 komentarze:

 1. Dostanę jakąś nagrodę? :P

  OdpowiedzUsuń
 2. takie pytanko czy ta osoba w kostiumie Judy to random z internetu czy jeden z naszych ?? :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież widać, że to ja ;)

   Usuń
  2. @Polineks
   Ale to ja miałem się przebrać za Judy! A ty za Nicka. XD

   Usuń