mnie nie widać! yay!

piątek, 15 kwietnia 2016

Zwierzęcy Pulpit #1

Ktoś prosił o tapety z Zootopii bez majonezu? Proszę bardzo! Zaczynamy od obecnego tła tego bloga. Rozdzielczość tapety to 6000 x 3150, więc... święta krowo(!) dopiero monitor 8K jest w stanie ją pokonać!Kiedy więc postanowiłem zmienić tapetę na swoim komputerze, użyłem tej powyższej. Rozdzielczość już nie aż tak imponująca, ale 4000 x 1650 pewnie wciąż wszystkim wystarczy.

Te dwie tapety idealnie pokazują, jaki ogrom pracy włożyli twórcy w ten film. Gdybym miał przekonać kogoś do jego obejrzenia, pokazałabym właśnie te dwie wykonane różnymi metodami panoramy miasta.

Jeśli macie gdzieś, co pomyślą o was wasza rodzina/znajomi/nauczyciele, to mogę tylko polecić powyższą tapetę. Pochodzi oczywiście z cudownego plakatu i można z dumą powiedzieć, że to nie tylko plakat jest taki ładny... taki jest cały film! Rozdzielczość? Marne 2880 x 1800 (jeśli nie macie ekranu 4K, w co wątpię... to i tak przebije wasz monitor).

Z przerażaniem odkryłem, że wersja tej tapety, którą miałem zapisaną na komputerze ma tylko 2000 x 1294! Dlatego z chęcią zamieniłem ją na tę o to wersję 5100 x 3300. To nic, że przez najbliższych parę lat nie będę mieć monitora, który w pełni wykorzysta jej możliwości. Moja Judy musi być w jak najlepszej jakości!

Nick w rozdzielczości 5100 x 3300 pozwala obserwować każdy swój pojedynczy włos pełen piękna.
By stworzyć to wspaniałe futro, animatorzy musieli stracić wiele cennych godzin snu.

Okazuje się, że nawet z grafik koncepcyjnych, można zrobić całkiem fajną tapetę, W sam raz na ekran Full HD.

Nie lubię "białych" tapet, ale wierzę, że są tu i tacy, dla których będzie to coś dla nich. 3000 x 1491, więc o jakość nie ma co się martwić.

To teraz czas na tapety stworzone przez fanów! 3840 x 2160 - akurat do telewizora w salonie... nie no żartuję, nie mamy telewizora 4K, ale pewnie jak ktoś niedawno wymieniał albo będzie wymieniać, to pewnie na taką rozdzielczość.

To niby tylko Full HD, ale i tak piękne! I nawet duża ilość bieli nie przeszkadza!

A na końcu zdjęcie, które ktoś gdzieś wstawił, a ja bezczelnie wziąłem. Do złudzenia przypomina moje, bo mam prawie taką klawiaturę, prawie taką samą książkę i... nie mam figurek. Mimo wszystko, gdyby ktoś chciał umieścić takie zdjęcie jako tapetę, to proszę bardzo.

4 komentarze:

 1. Właściwie mogły być z majonezem, nie jestem na diecie. Tylko (wiem, znowu się czepiam) tapety 4 i 5 chyba źle Ci się wstawiły - mają rozdzielczość 200 x 120. Po kliknięciu na link do źródła też.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to dziwne, bo ja teraz przeklikałem i widzę, że z rozdzielczością wszystko w porządku.
   Mało tego, 200 x 120 jest praktycznie niemożliwe, bo miniaturki tapet w poście mają 640 x 320. Jestem ciekaw, czego to może być wina. Najwyżej zbiorę tapety w formie zipa, to tam nie będą się działy takie niespodziewane rzeczy.

   Usuń
 2. Mam prośbę Mere - czy mógłbyś w przyszłości dawać jedną albo dwie tapety na telefon?

  OdpowiedzUsuń