mnie nie widać! yay!

niedziela, 1 stycznia 2017

Śnieżna zamieć

[Źródło]
Śnieżna zamieć... Niemal pozbawia nas wzroku, co powoduje, że przez przypadek możemy się natknąć na coś, czego się w danym miejscu nie spodziewaliśmy. I taki właśnie będzie ten post - pełen chaosu i rzeczy, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Ale na pewno będzie muzyka, kucyki i jeszcze więcej muzyki

[Źródło]
Jeśli myślicie, że moja transformacja z Rarity w Elsę jest nieuzasadniona, to dwa powyższe obrazki stanowią dowód, że tak nie jest. Wielu ludzi łączy te dwie postaci, porównując relacje między siostrami z Arendelle i rodzeństwem jednorożców z Ponyville. Jednak nie jest to jedyna słuszna interpretacja, ponieważ twórcy kucykowych piosenek i animacji skupili się raczej na królewskich siostrach - Celestii i Lunie. Co ciekawe, w zależności od branej pod uwagę piosenki role sióstr się odwracają. W poniższej animacji Do You Want To See The Moon Rise Luna została Anną - samotną i odrzuconą przez własną siostrę:Natomiast w poniższym Let It Go (wersja ze zmienionym, kucykowym tekstem) Luna wciela się w rolę Elsy - także samotnej, ale równocześnie upajającej się swoimi mocami.[Źródło]
Koniec z kucykami, za to co powiecie na Elsę na łyżwach? No może nie Elsę, a Gracie Gold, która wystąpiła z solowym programem przy akompaniamencie Let It Go (a jakże by inaczej). Dziewczyna jest piękna, utalentowana i widać, że czerpie wielką radość z tego, co robi. To powoduje, że kocham ją i nienawidzę równocześnie.[Źródło]
Natomiast jeśli o samą piosenkę chodzi, to chyba już kiedyś wspominałam, że jest ona wykonywana przez Idinę Menzel, grającą Elphabę w musicalu Wicked. To oczywiście spowodowało, że pojawiły się crossovery między tymi dwiema dziełami.

[Źródło]
Następną rzeczą, o której chciałabym napisać, są niewykorzystane piosenki, które powstały na potrzeby Frozen, jednak zostały odrzucone w trakcie produkcji. Zdradzają one całkiem sporo na temat tego, jak pierwotnie miał wyglądać film.
[Wybaczcie linki zamiast video, ale każdy dotychczas wstawiony filmik usuwał się z posta przynajmniej dwa razy, przez co musiałam wstawiać go ponownie i ponownie. W takiej sytuacji prędzej zwariuję, niż dokończę ten wpis.]

[Źródło]
Pierwszą piosenką jest We Know Better, śpiewane przez dwie małe, nieco zbuntowane księżniczki. Nie mają one ochoty na zachowywanie się zgodnie z dworskimi zwyczajami, wolą zamiast tego wspólnie spędzać czas na zabawach i strojeniu żartów ze służby, a także marzeniach o wspólnej przyszłości.

[Źródło]
[Źródło]
Istnieje także polski cover tej piosenki, wyprodukowany przez NanoKarrin - możecie wysłuchać go tutaj.
Kolejny utwór to Spring Pageant, który pod postacią próby do przedstawienia wprowadzał do filmu przepowiednię, zapowiadającą  władcę o sercu z lodu i wieczną zimę, która miała zapanować w Arendelle.

[Źródło]
More Than Just The Spare śpiewana jest przez Annę, która jako młodsza z księżniczek czuje się niedoceniana, niepotrzebna i niechciana. Marzy o tym, by udowodnić swoją wartość i wyjść z cienia starszej siostry.

[Źródło]
Tym razem także mamy szansę posłuchać polskiego wykonania autorstwa NanoKarrrin.

[Źródło]
You're You jest z kolei piosenką Hansa, który opowiada o licznych wadach Anny oraz o tym, że właśnie dzięki nim się w niej zakochał. Piękny przykład prawdziwej miłości od pierwszego wejrzenia, prawda?

[Źródło]
Life's Too Short to piosenka zastąpiona ostatecznie przez repryzę For The First Time In Forever, tak jak ona śpiewana jest przez siostry w trakcie wizyty Anny w pałacu Elsy. Dziewczyny początkowo są szczęśliwe, że się odnalazły, jednak już po chwili okazuje się, że mają zupełnie inną wizję przyszłości - młodsza namawia siostrę do powrotu do zamku i udawania, że nic się nie stało, podczas gdy starsza zaprasza siostrę do zamieszkania w lodowym pałacu i nie ma zamiaru rezygnować ze swoich mocy. Anna i Elsa wypominają sobie nawzajem błędy i rozchodzą się skłócone.

[Źródło]
Ponownie dostępna jest także wersja NanoKarrin, której towarzyszy prosta animacja.

[Uwielbiam minę Elsy]
Repryza Life's Too Short miała pojawić się pod koniec filmu, gdy Elsa była uwięziona, a Anna powoli umierała. Sytuacja obu sióstr zmusiła je do ponownego przemyślenia swojej postawy, na skutek czego obie zaczęły żałować swoich słów i braku porozumienia.

[Źródło]
Cover NanoKarrin? Oczywiście jest.

[Źródło]
Jak pewnie wszyscy wiedzą, Frozen zostało uhonorowane dwoma Oscarami - jako najlepszy film animowany oraz za najlepszą piosenkę. Nie uszło to uwadze artystów, którzy przedstawili główne postaci w wieczorowych kreacjach.

[Źródło]
Frozen pozostaje także niepokonane jako najlepiej zarabiający film animowany wszech czasów z wynikiem 1287000000$. W ogólnym rankingu filmów zajmuje pod tym względem dziewiąte miejsce.

13 komentarzy:

 1. Czy to normalne, że pierwsze dwie piosenki yak mi się podobają? A pierwsza tak jakoś mnie rusza?

  Ale i tak patrzę głównie na obrazki.

  OdpowiedzUsuń
 2. O, Wickedy moje kochane <3 Ale Elphie jest do Elsy z charakteru podobna... Szkoda, że nie dodali do filmu ,,Life's too short'', bo to (moim zdaniem) jest lepsze nawet od Mam tę moc.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, wiem że to reklama... Jednak tak sobie pomyślałam, że tego bloga czyta bardzo dużo fanów Krainy Lodu. I że może chcieliby jeszcze jakieś poczytać. Jeśli tak, to zapraszam :)
  http://ja-i-frozen.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu jest więcej fanów Zootopii. A czytamy to dlatego, że mamy nadzieję na powrót FGZ.

   Usuń
  2. Rebeli! Sojusz dla przywrócenia ZOOTOPI wygra!

   Usuń
  3. Dziękuję za zaproszenie :)
   Na pewno skorzystam.

   Usuń
  4. Nadzieja obala imperia... czy w tym wypadku arendel

   Usuń
 4. HEPL!!!!!!!!!;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Skoro na samym filmie zarobiono 1287000000$, to wyobrażacie sobie, ile $ musieli zarobić na rzeczach na licencji Frozen?
  :0

  OdpowiedzUsuń