mnie nie widać! yay!

środa, 28 czerwca 2017

Rozstrzygnięcie sprawy o plagiat

Sprawiedliwość tryumfuje!
Sądzę, że spora część czytelników z uwagą śledziła nasze doniesienia dotyczące postępowania prawnego toczącego się między Garym Goldmanem, a Disney'em, w sprawie domniemanej kradzieży pomysłu na Zwierzogród. Wreszcie jest już po wszystkim.

Jeśli chcesz sobie przypomnieć od czego się to zaczęło kliknij tutaj.

Potyczki prawne trwały prawie trzy miesiące, aż do teraz. Dnia 26 czerwca amerykański sędzia Michael Fitzgerald w trakcie oficjalnego procesu odrzucił pozew Goldmana, stwierdził, iż przedstawione przez niego dowody nie są wystarczające, a roszczenia do odszkodowania nieuzasadnione.

Sędzia  Fitzgerald przyznał co prawda Goldmanowi zgodę na ponowienie swojej skargi, jeśli tylko przedstawi on bardziej szczegółowe dowody, jednoznacznie popierające jego stanowisko. Jednak praktycznie oznacza to, że sprawa jest zakończona. Myślę, że fani mogą odetchnąć z ulgą. Zwierzogród przetrwał sądowe ataki. Ale nie oszukujmy się, kto myślał, że będzie inaczej?

Disney zaoszczędził sporą kwotę, więc liczę na to, że przeznaczy ją na sequel. Tym pozytywnym akcentem żegnam się z wami. Ku chwale Rarity! i wygranej rozprawy. 


2 komentarze: