mnie nie widać! yay!

poniedziałek, 7 listopada 2016

Lisie łapki kontra - Zootopiańskie święta

To musiało kiedyś nastąpić...Bropaw, futrzaki! Kolejne łapki wchodzą na salony.


Na początek interpretacja tygodnia!

Po co łapać króliczka skoro tak przyjemnie się go goni?! Zepsułeś całą zabawę. :< Ale to nie znaczy, że nie będę go dalej gonił!


Było już o tym, jakie święta obchodzi się w Zootopii?
Nie, ale zaraz będzie, Szara Stokrotko.


Koncepcja I - Pierwsza, ostatnia i jedyna słuszna.

W Zootopii obchodzi się wszystkie święta! Począwszy od Święta Zwierzonarodzenia poprzez Wielką Noc (czczą jakiegoś konia nocy... przynajmniej tak słyszałem) aż po pomniejsze dni, jak na przykład Dzień Taniego Wina czy Dzień Królika. Kto nie chciałby obchodzić świąt!? Przecież to po pierwsze, okazja do świętowania, a co za tym idzie uroczystego jedzenia. (każdy lubi jeść ;-;) Po drugie, często dzień wolny od pracy! Można odmóżdżyć się na cały boży lisi dzień... Po trzecie, to idealne usprawiedliwienie dla naszego nietypowego zachowania. W Dzień Królika niejedna dziewczyna miała na sobie urocze uszy, które raczej nie przeszłyby przy innej okazji. Nie pytajcie, co można usprawiedliwić w Dzień Taniego Wina...
Po czwarte, święta to nieodłączny element każdej kultury na świecie. Podkreślają cykliczność życia lub chwalą naturę. Przypominają o najdłuższym dniu lub nocy w roku albo zmuszają do spędzania czasu z rodziną. Och! I prawie bym zapomniał. Święta to cudowna okazja do tematycznych reklam! Cały ten biznes straciłby bardzo dużo, gdyby nie one. Warto wspomnieć, że nie łatwo wyobrazić sobie początek zimy bez reklamy Coca-coli i pewnej piosenki w radiu.


To niestety byłoby na tyle dzisiaj. :< 
Do usłyszenia niedługo! Bropaw!

(Czy ta Flutterka nie jest wprost przecudowna?)
Koniecznie napiszcie swoje kolejne pytania i interpretacje! Wyraźcie swoją opinię o poście!

11 komentarzy:

 1. tak ta Flutterka jest przecudowna :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie na temat posta, ale chyba nikt tego nie zauważył...
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_highest-grossing_animated_films
  Teraz wszyscy mnie znienawidzą... Sama się nienawidzę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zauważyłam, jak tylko się zmieniło, ale nie było gdzie o tym napisać. A mówiłam, żeby nie oglądać Dory w kinie! ;P

   Usuń
 3. Właściwie to ciężko stwierdzić, jakie święta obchodzi się w Zootopii. Nie wiemy praktycznie nic o historii państwa, więc nie wiemy, w jakie dni zdarzyły się ważne historyczne wydarzenia, a co za tym idzie, kiedy mieszkańcy je świętują. Z pewnością jakieś są (może deklaracja niepodległości, czy coś w tym stylu), ale nie możemy mieć pewności. Zaś jeśli chodzi o święta religijne, to nie wiemy, czy jakaś w ogóle w Zootopii jest. Nasze religie, jak chociażby chrześcijaństwo lub islam, niekoniecznie musiały się pojawić w Zootopii, czyli zwierzęta niekoniecznie muszą obchodzić Boże Narodzenie, Wielkanoc i inne nasze święta. W filmie nie było żadnych wskazówek odnośnie wiary futrzaków, więc na razie pozostaje to w sferze domysłów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedźwiedź polarny pana B wykonał znak krzyża podczas gdy mówił o przykryciu swojej babci pupą skunksa, więc można założyć że w Zootopi jest coś na kształt chrześcijaństwa.

   Usuń
  2. Może. Choć jest też możliwość, że znak krzyża w Zootopii nie do chrześcijaństwa, tylko ma jakieś inne, choć podobne, znaczenie. Who knows?

   Usuń
  3. jakby to tak rozstrząsać to można uznać, że kciuk w górę oznacza że nie lubisz placków :P

   Usuń
  4. A pomachanie do kogoś łapą oznacza obrazę jego rodziny do ośmiu pokoleń wstecz i dziesięciu wprzód.

   Usuń
 4. A czemu w ogóle pytasz? Przecież to oczywiste: my jesteśmy ciekawi, ale ty i tak nic nam nie powiesz.

  OdpowiedzUsuń
 5. To może w przyszłym tygodniu coś o telewizji w Zootopii i o tym, jakie programy są tam nadawane?

  OdpowiedzUsuń