mnie nie widać! yay!

wtorek, 8 listopada 2016

Maskotka bloga


W tamtym tygodni większość czytelników wybrała na maskotkę samicę drapieżnika. Dzisiaj zdecydujecie do jakiej rodziny zwierząt ma należeć nasz wspólny OC-ek.
Jak wiemy z posta stworzonego przez Kiranię (Link), rzędy zawierają blisko spokrewnione rodziny. Jako że maskotka bloga ma być drapieżnikiem, może należeć do rodziny: • Łaszowatych,
 • Hienowatych,
 • Kotowatych,
 • Łasicowatych,
 • Psowatych,
 • Szopowatych,
 • Niedźwiedziowatych.


 • Głosowanie więc nasuwa się na myśl samo:

  OC-ek ma należeć do:

  A) Łaszowatych,
  B) Hienowatych,
  C) Kotowatych,
  D) Łasicowatych,
  E) Psowatych,
  F) Szopowatych,
  G) Niedźwiedziowatych.

  Oddaję głos na E.

  A Wy?

  42 komentarze:

  1. A- jak nie jelonek to może fossa?

   OdpowiedzUsuń
  2. Zazwyczaj kończy się jakimś wilkiem, więc dla odmiany dam C :D

   OdpowiedzUsuń
  3. Ciężki wybór...
   Dobra, niech będzie E.

   OdpowiedzUsuń
  4. Ludzie, serio chcecie, żeby maskotka bloga była nieoryginalna? Dosłownie same E i C wybieracie, bo kotki i pieski są śliczne. No weźcie!

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Dokładnie! Pewnie wylądujemy z maskotką - lisicą, bo Nick taki fajny.

    Usuń
   2. Proponuję wprowadzenie głosowania na czterech kandydatów pokolei i liczymy to zaczynając od pierwszej wybranej przez danego użytkowanika literki, po zliczeniu głosów wyrzucamy kandydata z najmniejszą liczbą głosów i liczymy głosy użytkowników którzy zagłosowali na tego kandydata w pierwszej tuże i zaliczamy głosy które oddali na kolejne miejsce, następnie powtórzyć aż do wybrania ostatecznego kandydata. W ten sposób nikt nie będzie głosować na zasadzie ,,tylko kotowate i psowate mają szanse się przebić więc na nie zagłosuję mimo że wole np. Łasicowate"

    Usuń
   3. Nie wiem jednak na ile było by to problematyczne dla liczącego

    Usuń
   4. @CichyFurrony Możliwości daje Anirak, narzekam ja.
    @Brind Na zmiany teraz i tak za późno.

    Usuń
   5. A w następnym głosowaniu?

    Usuń
   6. To zależy od tego, jaka cecha będzie poddawana głosowaniu. Zresztą decyzja należy do Anirak, to jej pomysł i jej seria. Ja tu tylko czytam i komentuję.

    Usuń
   7. Klasyczny problem: mniejszości są zirytowane, gdyż tylko te typowe opcje są forsowane, a inne nie mogą się przebić. Jednak mimo wszystko wolą głosować tylko i wyłącznie na swoją opcje, mimo, że gdyby wszystkie te jednostki doszły do porozumienia i zagłosowałyby na jeden ustalony oryginalny pomysł, to problemu by nie było.
    Szybkie zobrazowanie (przykład):
    A - 4 głosy
    B - 5 głosów

    C - 1 głos
    D - 2 głosy
    E - 1 głos
    F - 2 głosy
    G - 1 głos

    Usuń
   8. Crashie, nieoryginalność to jedno, ale nawoływanie, żeby głosować na coś, na co się nie chce głosować, tylko dlatego, że to jest inne, to drugie.

    Maskotka powinna odzwierciedlać blog i jego czytelników, a jeśli większa ich część chce psowatych, to nic na to, Crashie, nie poradzisz. Demokracja to najgorszy ustrój, ale lepszego nie wymyślono, jak to powiedział Churchill (ale głowy sobie za to nie dam uciąć).

    Usuń
   9. I ten sposób o którym pisze usprawnia demokracje bo jak widać wiekszacs nie chce psa czy kota ale jakiejś inne zwierze i kto wie może wtedy wygra kot albo pies a może hienowate ale niezależnie od wyniku będzie to lepiej odzwierciedlać zdanie blogowej społeczności

    Usuń
   10. Muszę się wreszcie wtrącić, to w końcu moja seria :D
    Rozumiem niezadowolenie, ale na stwierdzenie, że maskotka będzie nieoryginalna, chyba jeszcze trochę za wcześnie. Owszem, może sie zdarzyć, że OC zostanie psem lub kotem. Ale to przecież nic takiego, można wymyślić np. niebanalny ubiór lub charakter. I zgadzam się z Gnobkiem, jeżeli większość chce popularne zwierzę, to czemu mam się na to nie zgodzić?

    Spokojnie, będzie jeszcze dużo wyborów i głosowań, maskotka na pewno stanie się niezwykła. :)

    Usuń
   11. "Niezadowolenie, że wygrywa najbardziej popularna i rzucają się w oczy opcja to to samo niezadowolenie, że w wyborach wygrywają populiści. Denerwuje mnie tak samo, ale nie widzę innego sposobu niż ograniczenie prawa głosu do najbardziej wpływowych i istotych osób, a wtedy seria traci sens." ~ Mere Jump.

    Usuń
   12. A nie dało by sie wprowadzić takiego sposobu głosowania o jakim pisze?

    Usuń
   13. I nie mam nic przeciwko zwycięstwu popularnych zwierząt. (Sam na jedno oddałem głos) jednak w ten sposób wybory były by bardziej sprawiedliwe bo zamiast zwycięstwa przykładowych 20% zwycięska opcja miała by np. Poparcie 70%

    Usuń
   14. Trochę nie bardzo rozumiem Twój sposób liczenia (pogubiłam się w nim:).

    Usuń
   15. Dam przykład: jest czterech kandydatów, lew, hiena, tygrys i antylopa. W tym sposobie głosowania jaki jest aktualnie na pierwszego kandydata odda głos 5 osób, na drugiego 6, na trzeciego 4, a na czwartego 7. Wygrywa antylopa jednak większość społeczeństwa wolała wybrać drapieżnika i w ten sposób głosowanie nie oddaje faktycznego poparcia grupy. Gdyby użyć sposobu o którym pisze dało by się zrobić coś takiego: w pierwszej turze głosy wyglądają tak jak poprzednio ALE teraz

    Usuń
   16. Wyborcy tygrysa wpisali do drugiej rubryki innych kandydatów i te głosy będą liczone w tej turze. Tak więc trzy głosy idą do hieny, a jeden na lwa i teraz widzimy że lew przegrywa i sprawdzamy co jego wyborcy mieli po lwie, czyli wyborca tygrysa w trzeciej rubryce, a wyborcy lwa w drugiej, i wszyscy zaznaczyli w tym miejscu hienę który wygrywa z antylopą przeważającą liczbą punktów

    Usuń
   17. Dużo ponad 50% społeczeństwa będzie zadowolona z wyników wyborów :)

    Usuń
   18. A może zróbmy tak: będą już tylko dwa czy tam trzy głosowania , które będą wyglądać tak jak dzisiejsze. W pozostałych kwestiach (np. wyglądzie) to Wy będziecie podawać propozycje i na nie głosować. Szczegóły wyjaśnię w następnych postach. Więc może te dwa czy trzy głosowania zróbmy "po mojemu"?

    Usuń
   19. seria nie jest moja tylko twoja więc nie mam prawa nic narzucać, swoją drogą jest to moje trzecie podjście... Czwarte bo skasowałem to co było po poprzednim zdaniu, do napisania tej odpowiedzi :D

    Usuń
  5. E i koniec dobra noc wszystkim

   OdpowiedzUsuń
  6. E
   A będzie głosowanie żeby wybrać kolor sierści i oczu naszej maskotki?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Tak, przy ustalaniu wyglądu będzie taka możliwość :)

    Usuń
  7. Jestem z Anirak i głosuję na E (tylko może nie lis xD)

   OdpowiedzUsuń