mnie nie widać! yay!

środa, 5 kwietnia 2017

Maskotka Bloga


Tak, to nasza Maskotka! Nareszcie, co? Wybaczcie mi, proszę, za moje lenistwo. Napisałam już jej historię, mogę więc zaprosić do czytania, ale najpierw wizerunki naszej Maskotki.
LeviathanLil przygotowała dla nas nie tylko tytułówkę, ale także wersję, w której sami możecie dostosowywać kolory Maskotki :)


A to nieoficjalna wersja przygotowana przez Super Sweetie, czy też teraz ona jest Dżedaj, nie orientuję się. :P

Jeżeli ktoś jeszcze mi przysłał jakiś rysunek, a ja nie pamiętam, to przepraszam, proszę o napomnienie i jeżeli jest taka możliwość, to ponowne przesłanie. A teraz do czytania, moi drodzy!

Imię: Rara Jump
Gatunek: samica fenka
Wiek: 12 lat
Wygląd: Bardzo puchate futerko koloru blond, zielone, głębokie oczy. Na głowie Rara zazwyczaj nosi wianek z różowych kwiatów, a ubiera się w biały T-shirt oraz proste, niebieskie dżinsy z czarnym paskiem. Na przedniej łapce fenki można zauważyć bransoletkę, która tak jak naszyjnik stworzona jest z różowego kwiatu.
Rodzina:
Ojciec - Mere Jump
Matka - Eljonek Jump
Brat - Polineks Jump
Siostra - Anirak Jump
Siostra - Evka Jump
Wujek - Brony Sue
Ciocia - Judy Jump
Kuzynka - Furrony Sue
Kuzynka - Furry Sue
Kuzyn - Quiet Sue
(Jak mniemam, wszyscy to fenki :)
Miejsce zamieszkania: Zootopia
Historia: Rara urodziła się wielodzietnej, lecz kochającej rodzinie. Mieszkają oni od zawsze w starym jak świat, ogromnym domu stojącym na obrzeżach Zootopii, gdzie znajdują się już prawie same pola uprawne. Rodzina fenki od zawsze była prostymi farmerami, którzy krewnych i swoje dzieci stawiali ponad wszystko. To oni zaszczepili w Rarze miłość do roślin, a szczególnie przyczynił się do tego jej wujek, Brony Sue, który najczęściej opiekował się fenką, kiedy nikogo nie było w domu (rodzina bardzo często przebywała na polu). Od 10 roku życia Rara również zaczęła pracować na farmie, ale przede wszystkim musiała się skupić na szkole, do której posłali ją rodzice. Była do placówka elitarna, a rodzina musiała ciężko pracować, aby mieć na nią pieniądze. Fenka obiecała sobie, że krewnych nie zawiedzie i da sobie radę. Tak też się stało, a w szkole poznała swojego najlepszego przyjaciela – Lucjana Kopczyka, kreta, który pracuje w organizacji Zieleni Miejskiej, co zaimponowało Rarze, która postanowiła zawrzeć z nim znajomość. I od tamtego czasu są najlepszymi przyjaciółmi; Lucjan jeszcze bardziej pogłębił „kwiatową” pasję Rary, a także czasami pomaga zbierać rzadkie okazy roślin do zielnika fenki.
Życie Rary jednak nie zawsze było usiane różami; doskonałym tego przykładem jest incydent z Januarym McGuinea, chomikiem-biznesmenem, który upatrzył sobie tereny wokół domu rodziny Jumpów jako doskonałe miejsce dla jego projektów. Wiedział, że rodzina Rary nie jest bogata, i ciągle walczy z nimi, obiecując duże pieniądze w zamian za ich pola uprawne oraz dom. Rodzina rzecz jasna nie chce się na to zgodzić, a już szczególnie Rara, która pała do Januarego szczerą nienawiścią.
Jest to zdecydowanie największe zmartwienie rodu Jumpów, ale starają się walczyć, nie poddawać się i zawsze trzymać się razem, bo wiedzą, że to jest najważniejsze.

Charakter:
Rara jest uosobieniem dwóch zupełnie odmiennych charakterów: sangwinika z odrobiną cech melancholicznych. Zazwyczaj fenka to niezwykle radosna osóbka, patrząca wesoło na świat, która jest przekonana o swojej dużej wartości. Jest to jedna z jej wad, która często odsuwa od niej inne zwierzęta, które mają już dość przechwałek Rary. Ona, jako że nie cierpi przebywać sama, zazwyczaj szybko przeprasza i wszystko znów wraca do normy. Czasami jednak potrafi pokazać pazury i nie odzywa się do urażonych zwierząt przez wiele tygodni, a nawet miesięcy. Nie jest jednak tak, że Rara posiada same minusy. Prawie zawsze stara się być pogodna orz zarażać optymizmem innych, co często jej się udaje. Staje w obronie słabszych oraz tych, którym dzieje się krzywda. Lubi być liderem i popycha innych do działania, gdy się lenią. Ma o sobie wysokie mniemanie i jest nieco egocentryczna, ale stara zwracać uwagę na potrzeby nie tylko swoje, ale też innych, co wychodzi jej coraz lepiej. Praktycznie nigdy nie stoi w miejscu, jest inteligenta, bystra oraz błyskotliwa, co zdecydowanie jej odpowiada. Czasami jednak w Rarze pojawia się znienacka dusza melancholika; i choć zazwyczaj aż lgnie do innych zwierząt, w takich momentach woli pozostać w domu, patrząc przez okno, zastanawiając się nad sensem życia i nad tym, czy wszystko robi dobrze. Jednak po kilku godzinach, w najgorszym wypadku dniach ten stan przemija, Rara przestaje myśleć nad egzystencją fenek i z powrotem wraca do „normalnego” życia, które toczy się dalej swoim rytmem.
Zainteresowania:
Największą pasją Rary są kwiaty; najczęściej widuje się ją z książką florystyczną w ręce. Potrafi rozróżnić wszystkie ich gatunki, począwszy od malutkich poduszkowatych i karłowatych roślinkach, a kończąc na ogromnych, donicowych i okazałych kwiatach. Często zanudza swojego najlepszego przyjaciela faktami o kwiatach, a on w takich momentach po prostu opuszcza głowę na ramię i słodko chrapie. Rara posiada także talent do rysowania, jej prace często są wywieszane w szkolnej gablocie, ponieważ fenka z wielką precyzją potrafi rysować rośliny oraz portrety każdego, kto nawinie jej się pod łapę.
Rara, o dziwo, w przyszłości wcale nie chce zostać rysowniczką czy florystą, ale policjantką. Chce pomagać innym i raz na zawsze wyzbyć się swojego egoizmu. Podziwia Nicka, ale przede wszystkim Judy, która mimo swoich małych rozmiarów udowodniła, że chcieć to móc, i że każdy może być tym, kim chce. Fenka już teraz przygotowuje się do pracy w policji. Przede wszystkim uprawia sport, a jej ulubionymi dyscyplinami są: koszykówka, tenis oraz łucznictwo, z czego jest bardzo dobra. Z innych aspektów w-fu jest dość słaba, a że na lekcjach uczniowie rzadko grają w ulubione dyscypliny fenki, to oceny Rary z tego przedmiotu są mierne. W wolnym czasie lubi jak każde dziecko oglądać kreskówki oraz filmy, szczególnie te o tematyce science-fiction oraz o podróżowaniu w czasie. Fenka posiada również doskonałą pamięć, co sprawia, że świetnie kojarzy fakty, potrafi rozwiązywać wszelkie zagadki, i nic się przed nią nie ukryje. Dzięki temu ma świetne oceny oprócz wspomnianego w-fu oraz… języków obcych, ponieważ akurat do nich nie ma smykałki, gubi się w słówkach i w tylko w tym przypadku jej pamięć z niewyjaśnionych powodów zawodzi. Co do gustów muzycznych, preferuje pop, a szczególnie uwielbia Gazelle i skrycie marzy, by pojechać na jej koncert, ale bilety są wręcz pioruńsko drogie, niestety.
Znaki szczególne:
Rara ma dwie takie rzeczy; pierwszym z nich jest częste pstrykanie palcami, gdy chce zwrócić na siebie uwagę i udowodnić, że ma rację. Nic dziwnego, że potem fenka musi latać po pediatrach z problemem wykrzywionych łap.

Drugą rzeczą jest nucenie pod nosem, by okazać dla kogoś brak szacunku. Tę sztuczkę najczęściej wykorzystuje w „starciu” z Januarym, gdy naprawdę jest na niego wkurzona.

Musiałam co prawda trochę pokombinować i poprzemieniać Wasze decyzje, ale mam nadzieję, że się podobało. Dziś wieczorem pojawią się jeszcze Rysunkowe. 

20 komentarzy:

 1. Pierwsza i tak jestem teraz potężną dżedaj :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałaś przemyśleć moją propozycję!

   Usuń
  2. Ale równowaga w mocy musi być!

   Usuń
  3. Brind na rację, równowaga musi być. Ale i tak niech Moc będzie z tobą Viraxie :)

   Usuń
  4. Nie dostaniesz tego fantastycznego miecza świetlnego. :-(

   Usuń
  5. No trudno, może uda mi się go skonstruować własnoręcznie. Miałam kiedyś miecz ale mi się rozwalił w czasie walki. :(

   Usuń
  6. Ja chcę miecz! Ja, ja!

   Usuń
  7. Ten od Viraxa jest naprawdę super wypasiony ma takie opcje że pewnie Ci nawet do głowy nie przyjdą. Trochę w sumie żałuję że nie będzie mój, ale cóż będę wierna Jasnej Stronie.

   Usuń
  8. Ma łączność z Wi-Fi?

   Usuń
  9. Może mieć. Virax ci załatwi. Prawda?

   Usuń
  10. Prawda! I może mieć Netflixa w pakiecie! (Skoro Mjölnir z "Magnusa Chase'a" mógł, to i miecz świetlny może).

   Usuń
 2. Good work everyone, mamy sensowną maskotkę i OC zarazem ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetną mamy maskotkę!
  PS. "(Jak mniemam, wszyscy to fenki :)"
  Czy ja wiem? Gnobk napisał, że Judy Jump to królik, Brony to lis, a kuzyni i kuzynki to i króliki, i lisy. A Ejlonek to... Jelonek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Virax, Virax, spokojnie. Ja w ogóle odskakuję :P Wilk.

   Usuń
  2. Pokręcona rodzinka. :-P

   Usuń
 4. Jest maskotka, można organizować oficjalne imprezy blogowe.

  OdpowiedzUsuń