mnie nie widać! yay!

czwartek, 9 czerwca 2016

Howard i Moore na żywo na Twitterze

We wtorek wieczorem reżyserzy Zootopii, Rich Moore i Byron Howard, odpowiadali na żywo na pytania zadawane przez fanów. Całość możecie znaleźć na dole posta, ja wybrałam dla was najważniejsze informacje. Oczywiście zachęcam do zobaczenia rozmowy w oryginale, myślę że warto. Trudno mi zawrzeć w tłumaczeniu co kto mówi (panowie sobie przerywają i dopowiadają), nie widać także autentycznej radości, jaką sprawia twórcom rozmowa o filmie.

1. Czy wszystkie zwierzęta w Zootopii starzeją się tak samo i czy żyją tyle samo czasu?
 Zwierzęce lata są takie same jak ludzkie, liczenie życia zwierząt w lisich, króliczych, lwich latach byłoby bardzo mylące.
Zgaduję, że zostanie bossem mafii w półtora roku też mogłoby być ciężkie.


2. Co było dla was najtrudniejsze w czasie tworzenia Zootopii?
Skala, wielkość tego świata. Mamy 64 różne gatunki, wielką obsadę: chcieliśmy, żeby to miasto było ogromne, żeby było prawdziwe. Zdecydowanie - wielki świat.
Chyba trudno się nie zgodzić, że pracy było sporo. Ale za to efekty przeszły wszelkie oczekiwania!
 
3. To była niezwykła kreacja świata. Jak wpadliście na pomysł na różne środowiska w ramach Zootopii?
Jared Bush, współtwórca Zootopii wpadł na to dość wcześnie, powiedział: skoro Nowy York ma różne okręgi, takie jak Queens, Brooklyn, Bronx, to co jakbyśmy mieli różne dzielnice, jak Rainforest District, Sahara Square. Pomyśleliśmy, że to świetny pomysł, powinniśmy to zrobić! Zrobiliśmy to. 30 sekund.
A gdzie Chinatown? Czy może raczej Pandatown?


4. Josh Dallas (aktor podkładający głos Wściekłej Świni) zapytał: jak myślicie, jak przystojna jest Wściekła Świnia w skali od 0 do 10, gdzie 10 to ,,Ooo la la"?
Powiedziałbym... 15? To prawdopodobnie jedna z najprzystojniejszych świń, jakie widziałem. To jest gorąca świnia! Nie tylko jest wściekła, ale też całkiem nieźle wygląda. Dobrze wyglądająca, wściekła świnia.
Nie wiem, czy was obchodzą przystojne świnie, więc wstawiam zdjęcie Josha Dallasa. Oo la la!

5. Z którymi postaciami najbardziej się utożsamiacie?
Powiedziałbym, że dla nas obydwu jest to Judy. Kochamy czyste serce Judy, to że chce zrobić coś dobrego dla świata. Gdy pracowaliśmy nad filmem, wiedzieliśmy, że to będzie długa droga, dużo pracy, ale kochamy to, że jesteśmy tu teraz i że ludzie kochają ten film tak mocno jak my. Chcemy więc podziękować wszystkim, którzy kochają ten film, to sprawia, że czujemy się jak Judy Hopps.
Judy czuje się zawstydzona tymi pochwałami.


6. Jaka jest wasza reakcja na tę miłość i wsparcie (i fanarty), których doświadczacie ze strony fandomu?
Kocham fanarty. Przypominają mi o tym, jak sam byłem młodszy i kochałem rysować swoje ulubione postacie, uczyć się jak wyglądają i doprowadzać do perfekcji to, jak je rysuję. Więc to, że się z nami dzielicie, jest wspaniałe, przysyłajcie ciągle fanarty, kocham je, są świetne.
Hej, chcesz wspólnie porysować obrazki z Humantopii?

 
 7. Gdybyście mogli wybrać jedną postać, którą musieliście wyciąć z filmu i użyć jej w sequelu, kto by to był?
To byłaby stara koza. Była ona starą parkingową, która pracowała z Judy, była tak zabawna, ale niestety nie weszła do filmu.
Mam wrażenie, że musieli ją wyciąć, żeby Judy nie zrezygnowała po pierwszym dniu pracy. Ja bym chyba tak zrobiła.


8. Czy zobaczymy w przyszłości dzielnicę inspirowaną Australią?
Mieliśmy dzielnicę Outback Island, którą wycięliśmy z filmu, była wspaniała, ale musieliśmy ją wyciąć, jednak nigdy nic nie wiadomo. Może w przyszłości zobaczymy trochę Outback Island.
Za Wikipedią: ,,Outback – określenie rozległych, słabo zaludnionych, w przeważającej części pustynnych i półpustynnych obszarów w środkowej Australii". Autor obrazka pewnie nie wie, że po polsku ,,hoodie' to bluza kangurka. Tak czy inaczej, trafił idealnie.9. Czym żywią się drapieżniki, jeśli nie jedzą mięsa?
To bardzo proste: ludźmi! Którzy są trzymani pod ziemią. Nie, nie! Nie? Nie, jedzą białko z owadów w sieci fast-food Bug Burger i jeśli spojrzycie na scenę, gdzie Nick idzie alejką, zobaczycie małe pudełko z Bug Burgera obok niego, na ziemi. To to nie jest robione z ludzi? Nie, robale! Pyszne owadzie białko.
Ludzie trzymani w podziemiach? To świetnie tłumaczy obecność strażników!


10. Czy będzie sequel?
Oo, to jest dobre pytanie. Mieliśmy świetną zabawę, pracując przy tym filmie, świetny świat, świetne postacie, świetna obsada, byłoby tak super do tego powrócić, do tego świata, zrobić z nim więcej, z tą świetną obsadą, z tymi świetnymi artystami, ja jestem za! Yeah! 
To ciągle nie jest oficjalna informacja od zarządu Disneya, ale chciałabym zauważyć, że ta odpowiedź jest jakby bardziej odważna, niż poprzednie. Nie wią, że nic nie wiadomo, że nie oni decydują, słyszymy wyraźne ,,tak, chcemy to zrobić". Czyżby był to znak, że Nick i Judy jeszcze nie odeszli ostatecznie w stronę zachodzącego słońca?

 [Źródło]

Ok, z jakiegoś powodu nie mogę wstawić filmiku, więc łapcie linka do YouTube'a.

10 komentarzy:

 1. Heh, to "Yeah!" jest chyba znaczące i myślę, że Oni już coś wiedzą ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. tja, a podobno Howard Byron nie lubi Hopps, i nawet zakazał zespołowi mówić na nią Judy, żeby się do niej nie przywiązali, bo miała być twardym gliną w okrutnym mieście.
  Potem zmienili scenariusz na fajniejszy i Judy jest słodka a on dalej nie chce jej mówić po imieniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No w końcu Judy wygryzła jego Nicka :D

   Usuń
  2. Uprzedzony , nic się z własnego filmu nie nauczył.

   Usuń
  3. Wydaje mi się, że to nie jest uprzedzenie, ale żal. :P

   Usuń
  4. mam takie wrażenie bo jest homo, ale to chyba moje uprzedzenie :P , jak on parł z tą wersją gdzie nick był totalną ofiarą losu,to aż mnie ciarki przechodzą.

   Usuń
  5. To jest oczywiście jakiś trop.
   Z drugiej strony, może kazał się zwracać do niej po nazwisku, bo było istotne dla procesu twórczego, by twórcy się z nią nie zżyli aż do zakończenia filmu.
   A może nazywa ją Hopps, bo to w sumie śmieszne i urocze nazwisko.
   A może... nazywa ją po nazwisku, bo w końcu to funkcjonariuszka prawa. :P

   Usuń
  6. Jest homoseksualistą, więc nienawidzi kobiet? Czy królików? Oba rozwiązania wydają mi się równie bez sensu ;P

   Usuń
 3. Info z internetów:
  Będzie serial opowiadający dalsze losy bohaterów. Mają już z grubsza nakreśloną fabułę. Pierwszy odcinek jest zaplanowany na 08.06.2017r w Ameryce, czyli jeśli wszystko poszłoby dobrze to w Polsce (z dubbingiem) mielibyśmy w drugiej połowie lipca :)

  OdpowiedzUsuń