mnie nie widać! yay!

wtorek, 28 czerwca 2016

Fanarty, fanarty, fanarty #35 Rarity wymyśla opisy gier


 
Dotychczas najchętniej wstawiałam crossovery z filmami, które znałam. Umożliwiało mi to stosunkowo łatwe pisanie komentarzy, które czasami zawierały nawet śladowe ilości sensu. Dziś natomiast nastąpi odmiana: rysunki to nawiązania do gier, w które nie gram, a podpisy to czysty absurd.
Bloodborne - patrząc na nazwę niewiele można wywnioskować. Każdy z nas rodzi się we krwi, więc to żadna wskazówka. Ale co jeszcze łączy każdego z nas? Słusznie, nieuchronna śmierć. I fabuła właśnie o tym opowiada: Śmierć (dla przyjaciół Kasia) w wyniku przepracowania musi pójść na L4. W wyniku przegranej w losowaniu jej rolę przejmują Nick i Judy, którzy po drobnych zmianach wizerunkowych (kaptury są passe) i uzupełnieniu arsenału (kosa taka niepraktyczna) ruszają w świat, szerząc zamęt i zniszczenie.

Overwatch - kogoś trzeba nadzorować, tylko kogo? Moja teoria jest następująca: Judy przybywa z przyszłości, mając za zadanie powstrzymać społeczeństwo przed nieuchronną klęską, którą wywołają wielkie latające marchewki, wyhodowane przez szalonego genetyka, który bez skutku marzył o pracy modela. Ogarnięta entuzjazmem agentka potrzebuje jednak pomocy cynicznego rewolwerowca, który zna quenyę i jest autorem książki ,,101 sposobów na zgaszenie cygara".

Armello - Judy jest księżniczką w misji dyplomatycznej, którą w czasie podróży dopada deszcz. Na szczęście na ratunek przychodzi jej Nick, nie mogący się zdecydować: powinien być dworzaninem, katem czy Kapitanem Ameryką? Ku zgorszeniu wszystkich, postanowił czerpać co najmniej praktyczne z każdego, stąd przykrótka tunika (getry się gdzieś zapodziały), biała gwiazda i nieporęczny miecz. Niezależnie od pozostałych wyborów modowych, lis nosi też przy sobie żółty parasol. Dzięki temu po podarowaniu go księżniczce i zrobieniu pamiątkowej fotki na fejsa mógł podążyć w swoją stronę, kontynuując dywagacje na temat najodpowiedniejszego stylu. I tylko uważny obserwator zauważyłby lekko zamazany wzrok arystokratki w momencie rozstania, sugerujący jej spory entuzjazm w stosunku do facetów w mini.

Bioshock Infinite - angielska pensjonarka z początku XIX wieku trafia do alternatywnej rzeczywistości, w której jej zdumieniu nie ma końca. By wrócić do domu będzie potrzebowała pomocy tamtejszego studenta stosunków międzynarodowych, prywatnie zapalonego filatelisty. Czy panienka z dobrego domu zdoła w końcu powrócić do rodziny? Czy uda jej się zapomnieć o przeżytych wspólnie z Nickiem przygodach? I najważniejsze - czy będzie chciała to zrobić?

The Legends of Zelda - mała Judy zawsze marzyła o zostaniu Piotrusiem Panem, jednak w wyniku całkowitego braku zdolności do uwodzenia wróżek, ani razu nie udało jej się zdobyć magicznego pyłu. Zawiedziona, błąka się po świecie ze swoim wiernym Szydełkiem, mając nadzieję na natknięcie się przypadkiem na kogoś, kto mógłby zostać jej śmiertelnym wrogiem. Jak na razie jedynym kandydatem okazał się Kapitan Bolt, dowódca jednostki lekkiej jazdy. Judy goni ich więc wiecznie na swoim dzielnym kucyku, Honorze.

Uncharted - Nick to 32-letni lis, który po ukończeniu geografii nie potrafił znaleźć pracy, dlatego ciągle mieszka z mamą, wykorzystując jej dobre serce. Jego hobby to kartografia i grafika komputerowa, dlatego też postanowił stworzyć powyższy obrazek. Mimo niemałych zdolności w tym zakresie nie zamierza szukać zleceń, ponieważ to ,,ograniczałoby jego wolnego ducha" (czytaj: nie potrafi dostosować się do wymagań klienta).

Warhammer -  Nick i Judy żyją w świecie, w którym deszcze meteorytów są codziennością. Dlatego też mieszkańcy zostali zmuszeni do nieustannego noszenia zbroi, chroniących przed uderzeniem. Mimo to starają się prowadzić normalne życie - króliczka jest nauczycielką angielskiego, a lis stara się rozkręcić własną działalność w sektorze ubezpieczeń. Zdjęcie zostało zrobione w trakcie ich pierwszej randki, będącej efektem sparowania na Tinderze.

Portal - Finnick pracuje jako członek obsługi dworca portalowego w Zootopii, jednak przez swój niewyparzony język często wpada w kłopoty. Nie lubi pomagać klientom, którzy według niego nie potrafią czytać (bo przecież wszystko jest napisane!), nie uczą się języków (bo nie mówią w jedynym słusznym zootopiańskim) i w ogóle są idiotami marnującymi jego czas. W trakcie pracy fenek odlicza tylko godziny do końca zmiany, marząc o czekoladzie z karmelem i gorącej kąpieli z bąbelkami.

Jak II - Judy to szalony naukowiec, badający wpływ noszenia ubrań na zachowanie zwierząt. Wierzy, że w ten sposób przemysł tekstylny dąży do kontroli nad światem. Stara się ograniczać odzienie do minimum, w ramach eksperymentów konstruuje rozmaite skomplikowane urządzenia miernicze. Jej mania prześladowcza osiągnęła taki poziom, że zatrudniła prywatnego ochroniarza - w tej roli oczywcie Nick. Po wypadku w dzieciństwie zdarzają mu się spontaniczne lokalne burze na pyszczku, co oczywiście przydaje się w sprawianiu groźnego wrażenia, mimo że nie ma praktycznego zastosowania.

4 komentarze:

 1. Zdecydowanie najlepsze fanarty w historii tego bloga.
  Chcę tego więcej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Innych chyba nie przekonało moje poczucie humoru xD Ale zobaczę co da się zrobić, może do innych obrazków też uda mi się coś odpowiednio niedorzecznego wymyślić.

   Usuń
 2. Właściwie to Bloodborne tłumaczy się jako "przenoszone przez krew".

  OdpowiedzUsuń